Вчені знову амністували картоплю: не просто дієтична, а ще й продовжує життя
Картопля містить речовини, які підтримують роботу серцево-судинної системи організму, чим сприяє довголіттю.
Останні років 20 провідні західні дієтологи так атакували з критикою картоплю, що люди, які змушені слідкувати за фігурою, відправили її у глибоке підпілля. Бо овоч надто крохмалистий, а тому і калорійний, та ще й зі "швидкими" вуглеводами. А в останні роки дослідники раз за разом доводять, що картопля не просто не шкідлива, а дуже навіть корисна. Вже з'ясували, що споживання овоча сприяє схудненню і зміцнює серцево-судинну систему.
Норвезькі вчені з Осло провели довгострокове дослідження. І в результаті дійшли висновку, що якщо регулярно їсти картоплю, то у людини є значні шанси прожижити довго і насолоджуватися роками активного життя. Оскільки споживання навіть 100 г вареної картоплі на день призводить до значного зниження загальної та серцево-судинної смертності. Пише видання "Journal of Nutrition".
За 33,5 роки спостереження з 77 297 учасників експерименту (вік піддослідних на момент включення від 18 до 63,9; в середньому 41,1) померли 27 848 учасників. У тому числі, 9072 - від серцево-судинних захворювань. При споживанні 14 і більше картоплин на тиждень, ризик смерті від усіх причин виявився достовірно нижчим, ніж при вживанні шести і менше картоплин на тиждень. Відношення ризиків (HR) склало 0,88.
Вчені зауважують, що краще, аби картопля, яку ви споживатимете для здоров'я серця, була вареною, або запеченою, але не смаженою. Остання користю для здоров'я не славиться точно.
Картопля сприяє надходженню кількох поживних речовин, пов’язаних зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань. Це, зокрема, калій, харчові волокна або клітковина, вітамін С та біоактивні сполуки, такі, приміром, як корисні фенольні кислоти.
Більше новин читайте на GreenPost.