Догори
Дати відгук

Вакцинокеровані хвороби в Україні: що говорить офіційна статистика

Органи охорони здоров’я не мають або не надають інформації щодо вакцинального статусу захворілих на інфекційні захворювання.

2 хв на прочитання15 Травня 2023, 16:48
Поділитись:

Державні органи охорони здоров’я не ведуть або не надають статистики щодо вакцинального статусу захворілих на більшість вакцинокерованих інфекційних захворювань (кашлюк, епідемічний паротит, гепатит В, туберкульоз, Хіб-інфекцію). Про це свідчить відповідь Центру громадського здоров’я при МОЗ на запит громадського активіста Анатолія Самойленка.

У запиті активіст попросив охарактеризувати санітарно-епідеміологічну ситуацію в Україні станом на 29.04.2023 з такими захворюваннями, як COVID-19, пневмокок, Хіб-інфекція, гепатит В, краснуха, паротит, туберкульоз, кашлюку, правець, поліомієліт, дифтерія та кір,. Анатолія Самойленка цікавили конкретні показники, на підставі яких надано характеристику епідеміологічної ситуації, а також достовірна інформація, скільки захворіло щеплених і не щеплених.

У відповіді на запит ідеться про те, що протягом перших трьох місяців 2023 року на кір в Україні захворіло 9 осіб. Із них 4 людини мали два щеплення проти цієї хвороби, 3 — по одному щепленню, і 2 людини не були вакциновані проти кору. При цьому інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 0,02. Випадки «групових» захворювань на кір реєструвалися у Рівненській області, де захворювання було діагностовано у двох дітей, та в Тернопільській області — у трьох дітей одночасно. За аналогічний період минулого року спостерігалося 3 випадки захворювання на кір.

На краснуху за вказаний період захворіла одна особа, двічі вакцинована проти цієї хвороби.

Тимчасом протягом перших трьох місяців поточного року випадків захворювань на дифтерію, правець і поліомієліт в Україні не зареєстровано.

Що ж стосується статистичних даних щодо захворювання на COVID-19, то в Україні за час пандемії (з березня 2020 року по 27.04.2023 року) офіційно зареєстровано 5,5 млн випадків захворювання. Серед них — 569 тисяч вакцинованих проти коронавірусу людей. У ГО «Вакцинація: вільний вибір» наголошують, що для більш точного вирахування відсотку вакцинованих серед захворілих потрібно відняти від загальної кількості 1,3 млн — саме стільки випадків захворювання на COVID-19 було зареєстровано на дату 22.02.2020.Таким чином, з початку вакцинації проти Sars-Cov-2 до травня 2023 року (два роки і три місяці) в Україні на COVID-19 захворіли 4,2 млн людей, серед яких приблизно 13,5 % були вакциновані проти цієї хвороби.

Слід зазначити, що цифри з відповіді ЦГЗ не збігаються зі статистикою, оприлюдненою на офіційному сайті цієї організації.

Нагадаємо, МОЗ, ЮНІСЕФ, ЦГЗ та НТГЕІ роблять усе для остаточного краху вакцинації в Україні — Андрій Волянський.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання3 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання4 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання5 годин тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання11 годин тому