Вакцинокеровані хвороби в Україні: що говорить офіційна статистика
Органи охорони здоров’я не мають або не надають інформації щодо вакцинального статусу захворілих на інфекційні захворювання.
Державні органи охорони здоров’я не ведуть або не надають статистики щодо вакцинального статусу захворілих на більшість вакцинокерованих інфекційних захворювань (кашлюк, епідемічний паротит, гепатит В, туберкульоз, Хіб-інфекцію). Про це свідчить відповідь Центру громадського здоров’я при МОЗ на запит громадського активіста Анатолія Самойленка.
У запиті активіст попросив охарактеризувати санітарно-епідеміологічну ситуацію в Україні станом на 29.04.2023 з такими захворюваннями, як COVID-19, пневмокок, Хіб-інфекція, гепатит В, краснуха, паротит, туберкульоз, кашлюку, правець, поліомієліт, дифтерія та кір,. Анатолія Самойленка цікавили конкретні показники, на підставі яких надано характеристику епідеміологічної ситуації, а також достовірна інформація, скільки захворіло щеплених і не щеплених.
У відповіді на запит ідеться про те, що протягом перших трьох місяців 2023 року на кір в Україні захворіло 9 осіб. Із них 4 людини мали два щеплення проти цієї хвороби, 3 — по одному щепленню, і 2 людини не були вакциновані проти кору. При цьому інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 0,02. Випадки «групових» захворювань на кір реєструвалися у Рівненській області, де захворювання було діагностовано у двох дітей, та в Тернопільській області — у трьох дітей одночасно. За аналогічний період минулого року спостерігалося 3 випадки захворювання на кір.
На краснуху за вказаний період захворіла одна особа, двічі вакцинована проти цієї хвороби.
Тимчасом протягом перших трьох місяців поточного року випадків захворювань на дифтерію, правець і поліомієліт в Україні не зареєстровано.
Що ж стосується статистичних даних щодо захворювання на COVID-19, то в Україні за час пандемії (з березня 2020 року по 27.04.2023 року) офіційно зареєстровано 5,5 млн випадків захворювання. Серед них — 569 тисяч вакцинованих проти коронавірусу людей. У ГО «Вакцинація: вільний вибір» наголошують, що для більш точного вирахування відсотку вакцинованих серед захворілих потрібно відняти від загальної кількості 1,3 млн — саме стільки випадків захворювання на COVID-19 було зареєстровано на дату 22.02.2020.Таким чином, з початку вакцинації проти Sars-Cov-2 до травня 2023 року (два роки і три місяці) в Україні на COVID-19 захворіли 4,2 млн людей, серед яких приблизно 13,5 % були вакциновані проти цієї хвороби.
Слід зазначити, що цифри з відповіді ЦГЗ не збігаються зі статистикою, оприлюдненою на офіційному сайті цієї організації.
Нагадаємо, МОЗ, ЮНІСЕФ, ЦГЗ та НТГЕІ роблять усе для остаточного краху вакцинації в Україні — Андрій Волянський.