Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • МОЗ, ЮНІСЕФ, ЦГЗ та НТГЕІ роблять усе для остаточного краху вакцинації в Україні — Андрій Волянський

МОЗ, ЮНІСЕФ, ЦГЗ та НТГЕІ роблять усе для остаточного краху вакцинації в Україні — Андрій Волянський

Зараз ситуація ще більш серйозна, бо після двох років пандемії війна додатково внесла корективи.

4 хв на прочитання08 Травня 2023, 10:24
 Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Підбиваючи підсумки Всесвітнього тижня імунізації (тобто вакцинації), який проводиться у кінці квітня, відомий український лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський констатував, що вже 15 років в Україні дуже низьке охоплення щепленнями.

Серед причин експерт назвав «висмоктану з пальця МОЗУ та ЮНІСЕФ» кампанію з додаткової вакцинації дітей і підлітків проти кору та краснухи індійською вакциною, а також проблем перехід на закупівлю вакцин через міжнародні організації (ЮНІСЕФ) у 2015 році.

«Україна перестала купляти сучасні розщеплені препарати і скотилася до рівня найбідніших країн світу, які отримують найдешевші індійські вакцини. Хоча ми цей непотріб купляємо за державні гроші»,
— говорить лікар.

Він переконаний, що діяльність Уляною Супрун як в.о. міністра охорони здоров’я 2016-2019 роках теж «вдарила по інституту щеплень».

«Спершу після відмови від російської БЦЖ протягом півтора року в країні не було ніяких вакцин проти туберкульозу і зросла захворюваність серед дітей молодшого віку. Потім, коли стало очевидно, що українці не хочуть вакцинувати ні себе, ні своїх дітей індійськими вакцинами, пані Уляна з помічниками вигадали спалах дифтерії. До цього ще можна додати ідіотичну додаткову вакцинацію проти поліомієліту, яку ЮНІСЕФ розпочало в Україні за гроші Канади та ЄС в 2015 році, й епідемію кору в 2017-2019 роках, коли МОЗУ замовчувало реальну ситуацію до червня 2017 року», — говорить Андрій Волянський.

На його думку, «остання перлина» — кампанія з щеплень проти COVID-19.

«Ми не вакцинували тих, кого було потрібно (людей похилого віку та хворих на хронічні хвороби). Ми з вдячністю отримували мільйони доз вакцин, від яких відмовлялися розвинуті країни (Chadox від AstraZeneca), коли стало відомо про масові серйозні, в тому числі фатальні, наслідки щеплень. Хто сплатив за утилізацію цих мільйонів доз? Зараз вакцинація іде вакцинами від Pfizer із простроченою придатністю, в тому числі дитячою. Крім того, використовується застаріла монокомпонентна вакцина, яка неефективна відносно актуальних штамів», — наголошує вакцинолог.

Він називає надлишкову летальність, які склала за три роки пандемії в Україні приблизно 300 тисяч людських життів, платою за дії наших функціонерів.

«Тобто ті інституції, які мали б підвищувати авторитет вакцинації, налагодити процес закупівлі сучасних вакцин, розробляти нові підходи до вакцинального процесу, впроваджувати персоніфіковані щеплення, роблять усе для її остаточного краху. Я маю на увазі МОЗУ (Міністерство охорони здоров’я), ЮНІСЕФ (фонд ООН з допомоги дітям), ЦГЗ (Центр громадського здоров’я), НТГЕІ (Національну технічну групу експертів з імунопрофілактики). Але так не має бути», — говорить Андрій Волянський.

Вакцинолог підкреслює, що зараз ситуація ще більш серйозна, бо після двох років пандемії війна додатково внесла корективи: бойові поранення військових, поранення цивільних внаслідок обстрілів, масова міграція, нездорове харчування, нервові розлади, загострення хронічної патології, збіднення населення. Лікар застерігає, що можна очікувати на зростання кількості випадків правцю, неминуче підвищиться захворюваність на туберкульоз, у ЄС поширюється дифтерія серед мігрантів, уже в цьому році можна очікувати черговий підйом захворюваності на кір (який відбувається приблизно з 6-річною циклічністю), а грип після закінчення пандемії став значно більш агресивним.

«Що робити? Нарешті усунути ЮНІСЕФ з процесу державної закупівлі вакцин. Змінити керівний склад МОЗУ та ЦГЗ. Змінити НТГЕІ (якраз зараз має бути обрання нового складу). Провести популяційні дослідження в масштабі країни напруженості захисту проти правцю, дифтерії та кору. В першу чергу це військові та незахищені версти населення. За результатами цих тестів щепити тих, кому це потрібно», — вважає Андрій Волянський.

Як ілюстрацію до своїх слів він наводить фото сторінки з буклету Юнісеф «Здорові зміни родини Зачухриків».

«Тобто українці — такі собі дебіли-зачухрики, а розумні представники фонду навчають папуасів мити руки, слідкувати за чистотою голови та нігтів, не чіпати личко руками... І, звісно, вакцинуватися вчасно. Індійським лайном»,
— говорить вакцинолог.

Раніше ми розповідали, що «ЗСУ захищають нас від ворогів, а ми маємо захистити себе від хвороб»: стартував Всесвітній тиждень імунізації 2023.

Нагадаємо також про нові рекомендації ВООЗ щодо COVID-19: жодного слова про вакцинацію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.