Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • В Ізраїлі орнітологи фіксують загибель кількох тисяч журавлів (ВІДЕО)

В Ізраїлі орнітологи фіксують загибель кількох тисяч журавлів (ВІДЕО)

0:42
Поділитись:

Вірус може заражати також свиней, леопардів і в окремих випадках людей

Вперше мертві журавлі були виявлені 10 днів тому у парку Хула Лейк. Вони були частиною групи із 30 тисяч особин, які не мігрували на зиму до Африки разом із більшості зграї, що налічує приблизно 500 тисяч особин.

Представник парку Хула Лейк Ярон Міхаелі сказав, що журавлі заразилися від дрібніших птахів, які контактували з курчатами. Вже сьогодні йдеться про те, що спалах пташиного грипу забрав життя понад 2000 диких журавлів у заповіднику на півночі Ізраїлю, що є дуже високим показником для сезонного грипу.

Міністр охорони навколишнього середовища Тамар Зандберг назвала кризу «найсерйознішою шкодою для дикої природи в історії країни».

«Масштаби збитків досі незрозумілі», — написала вона у Twitter.

Зазначається, що через масову загибель птахів уряду довелося вибракувати півмільйона курей. Передбачається, що спалах може призвести до нестачі 14 мільйонів яєць на полицях супермаркетів. Влада намагається пом'якшити ситуацію, закуповуючи яйця в сусідніх країнах.

Старший науковий співробітник Управління парків і природи Ізраїлю Урі Навєх сказав, що його співробітники все ще намагаються контролювати ситуацію. Багато птахів мертвих у водоймі, тому їх важко витягнути.

Ізраїльська влада оголосила про плани вибракування курей, щоб запобігти поширенню пташиного грипу серед людей. Досі в цьому районі не було зареєстровано жодного випадку захворювання людей.

До слова, в одному з європейських зоопарків померла біла ведмедиця Катюша.