За даними Центру медичної статистики МОЗ України, за перші 5 місяців цього року кількість зареєстрованих випадків хвороби Лайма (бореліозу) знизилася на 21,75% – із 570 випадків за аналогічний період 2019 р. до 446. Відомий інфекціоніст Юрій Жигарєв у своєму інтерв’ю GreenPost пояснив, що це зниження викликане цілим комплексом причин.
Першим чинником, який пояснює таку статистику захворювань, лікар назвав коронавірус. Юрій Жигарєв нагадав, що поведінка людей дуже змінилася в умовах пандемії COVID-19: якщо раніше людина, яку вкусив кліщ, відразу зверталася до швидкої допомоги чи до лікарні, то тепер багато хто уникає звернення до лікарів, боячись «підчепити» під час візиту коронавірус.
«Є наукові дослідження, які свідчать, що змінилася сама структура захворювань та їхня тяжкість, тому що люди тягнуть до останнього, перш ніж їхати до лікарні або йти до лікаря, а лікарі теж або не приймають, або взагалі пішли на самоізоляцію», – говорить лікар.
Другий чинник – погода. Повені на Західній Україні, коли дощ ішов фактично два місяці поспіль – червень-липень – також не могли не позначитися на статистиці захворювань на бореліоз. Кліщі не люблять такої погоди, пояснює Юрій Жигарєв.
«Їм потрібно, щоб було тепленько, але не дуже спекотно, і не багато вологи – у дощ вони ховаються, у таку погоду вони неактивні й відповідно менше нападають», – говорить він.
Третій чинник – те, що з запровадженням обмежувальних заходів значно знизилася кількість пікніків і шашликів на природі. Люди менше відвідують місця, де живуть кліщі, і відповідно менше стають жертвами цих кровососів.
Ми вже писали й про те, якою підступною та небезпечною може бути хвороба Лайма.
Також ми розповідали, як уберегтись від кліщів і що робити, якщо вберегтись не вдалося.