Догори
Дати відгук

Прості лайфхаки, які захистять Вас від кліщів

1 хв на прочитання31 Травня 2023, 16:53
Поділитись:

Укус кліща може призвести не тільки до місцевого запалення, кліщі є переносниками захворювань.

Щоб уникнути цього, ви повинні вжити запобіжних заходів, щоб уникнути укусів в першу чергу.

По-перше, ви можете запобігти йому за допомогою правильного захисту.

По-друге – вакцинація.

Кліщовий енцефаліт (КЕ) і хвороба Лайма належать до найбільш небезпечних захворювань, що передаються кліщами.

Захистити від вірусного захворювання КЕ може вакцинація, дітей можна щепити з першого року життя. На жаль, вакцини проти бактеріальної хвороби Лайма не існує.

Кліщі ховаються на травинках та у підліску. Тому уникайте тривалого перебування у високій траві. Дотримуйтесь існуючих стежок під час походів та прогулянок.

Найкращий захист від кліщів – правильний одяг. Він має бути максимально світлим та однотонним. Довгі штани, довга сорочка і міцне взуття утримують істот, що повзають подалі від шкіри. Чорного одягу краще уникати.

Натягування шкарпеток на штанини штанів ефективно захищає від кліщів під час активного відпочинку. Футболку або сорочку також слід заправити в штани, щоб паразити, що повзають, не дісталися шкіри.

В аптеці можна придбати так звані репеленти з активними інгредієнтами, що відлякують кліщів. Запах вашого тіла здаватиметься нецікавим для кліщів протягом певного періоду часу внаслідок нанесення на шкіру.

Витратьте час, щоб ретельно перевірити своє тіло на наявність кліщів після перебування на природі. Кліщі віддають перевагу тонким і теплим ділянкам шкіри, тому приділяйте особливу увагу рукам, тильній стороні колін, голові, шиї та ділянці статевих органів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я