Українець отримав престижну європейську нагороду за екопапір з опалого листя (ФОТО)
З його слів, ця ідея з'явилася у нього в одинадцятому класі.
Валентин Фречка, 23-річний винахідник із Закарпаття, здобув друге місце в номінації "Премія молодих винахідників" Європейської винахідницької премії. Його проєкт Releaf Paper пропонує інноваційний метод виробництва паперу з опалого листя.
Ключові факти:
- Технологія Releaf Paper перетворює міське опале листя на екологічно чистий папір.
- Процес високоефективний: 2,3 тонни листя дають 1 тонну целюлози, що еквівалентно 17 деревам при традиційному виробництві.
- Винахід значно зменшує потребу у вирубці лісів для паперової промисловості.
- Фречка отримав грошову винагороду у розмірі 10 000 євро.
Інші переможці в цій категорії:
- Перше місце: Рошель Німейєр (Нідерланди, 29 років) за портативний ШІ-пристрій для швидкої ідентифікації бактерій, що викликають інфекції.
- Третє місце: Команда з Тунісу (Кхаула Бен Ахмед, Гофран Аярі, Сулейма Бен Теміме, Сіріне Аярі) за інтелектуальну систему керування інвалідним візком.
Цей успіх демонструє потенціал української молоді у створенні інноваційних екологічних рішень світового рівня.
Що відомо про винахідника
Валентин Фречка — технологічний розробник та співзасновник компанії "Releaf PAPER & BAGS". Народився у селі Сокирниця Хустської громади.
У червні 2018 року Валентин Фречка здобув "золото" на Міжнародній олімпіаді геніїв у США. В олімпіаді взяли участь 1300 школярів з різних країн. Одна з тем змагання — "Вирішення екологічних проблем". Валентин вигадав як робити папір з опалого сухого листя.
У 2020 році на Житомирщині виготовили волокно з опалого листя для чергової партії – півтори тонни промислового паперу. Розробником технології виготовлення паперу з падолисту є Валентин Фречка.
З його слів, ця ідея з'явилася у нього в одинадцятому класі, коли він працював над науково-дослідницькою роботою для конкурсу-захисту малої академії наук. Згодом Валентин Фречка отримав патент і його розробкою зацікавилися на Житомирському картонному комбінаті.
Після російського вторгнення в Україну в 2022 році Фречка переїхав до Франції та разом зі своїм партнером продовжив розбудову компанії. Releaf Paper вже залучила великих клієнтів, як L'Oréal, Chanel і Samsung, задовольняючи попит на екологічну упаковку, що зростає.
З огляду на те, що світовий ринок крафт-паперу очікується на рівні 16,95 млрд євро до 2030 року, відкриття пілотного заводу Releaf Paper у 2024 році та планує налагодити виробництво по всій Європі, компанія виконує місію трансформації пакувальної галузі.
Більше новин читайте на GreenPost.