Догори
Дати відгук

Україна переходить на сучасну ПЛР-діагностику сказу

До кінця 2025 року ще 10 регіональних лабораторій зможуть виявляти вірус сказу за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)

2 хв на прочитання9 годин тому
Україна впроваджує ПЛР-діагностику сказу: 10 нових лабораторій до кінця року
Фото ілюстративне Україна впроваджує ПЛР-діагностику сказу: 10 нових лабораторій до кінця року Фото ілюстративне
Поділитись:

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) оголосила про масштабну модернізацію лабораторної мережі для діагностики сказу. В країні розпочато перехід від традиційного методу флуоресцентних антитіл (МФА) до сучасної та високоточної ПЛР-діагностики.

На сьогодні в Україні функціонують 23 лабораторії, які проводять дослідження на сказ за допомогою методу МФА, виконуючи в середньому понад 25-30 аналізів щомісяця кожна. Однак цей підхід, хоч і перевірений часом, поступається новітнім розробкам.

«Мета Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука та моя — створити сучасну, сильну лабораторну мережу, здатну швидко та якісно реагувати на виклики. Перші кроки вже зроблено: у Києві, Чернігові та Дніпрі вже проводять ПЛР-дослідження сказу», — підкреслив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян.

Протягом 2025 року ПЛР-метод буде впроваджено ще в 10 регіонах України. Новітнє обладнання отримають лабораторії у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Хмельницькій, Київській, Чернівецькій, Рівненській та Черкаській областях.

Переваги ПЛР-діагностики:

  • Висока точність та швидкість: метод дозволяє отримати результат швидше та є більш чутливим.

  • Ефективність у складних випадках: ПЛР допомагає отримати однозначну відповідь у сумнівних або складних для діагностики ситуаціях.

  • Міжнародне визнання: цей метод рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) як один із найсучасніших.

У Держпродспоживслужбі наголошують, що впровадження ПЛР-тестування — це не лише технологічний апгрейд, а й важливий крок для посилення біозахисту країни, підвищення безпеки для тварин і людей та зміцнення довіри до системи державного ветеринарного контролю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost