Догори
Дати відгук

У Тернополі озеро очистили штучно заселеними водоростями

Технологія дала змогу не лише призупинити «цвітіння води», але й використовувати її для рекреаційного призначення.

2 хв на прочитання27 Липня 2021, 15:43
Фото:
KARPATY.INFO Blog Фото: KARPATY.INFO Blog
Поділитись:

Покращення показників прозорості та якості води спостерігається на міській водоймі Тернополя через сприятливий вплив заселених туди водоростей. Про це повідомила  пресслужба міської ради.

«Спільно з екологами розробили програму, яка розрахована на декілька років, для комплексного очищення та зариблення ставу. Зокрема збудовано новий дощовий колектор із системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічне очищення та поглиблення дна озера. Також у цьому році ми використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмусу, які очищують воду від шкідливих елементів. І є результат — озеро стало чистішим, немає цвітіння та неприємного запаху води», — зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Також повідомляється, що завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде додаткове зариблення водойми, яке заплановано цієї осені.

На основі оригінальних наукових розробок, отриманих і запатентованих молодими вченими лабораторії екотоксикології та біомоніторингу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, успішно апробовано метод альголізації процесу біотехнологічного розмноження та вселення у водойму оригінальних штамів водоростей і вищих видів рослин.

Це дало змогу не тільки призупинити «цвітіння води», але й використовувати її для рекреаційного, комунально-побутового та рибогосподарського призначення.

Повідомляється, що в межах програми екологічного поліпшення стану міської водойми науковці Тернополя працюють над створенням промислового біореактора для отримання біомаси культур одноклітинних зелених водоростей.

Це дасть змогу нарощувати біомасу одноклітинних зелених водоростей у сконструйованому біореакторі неперервного культивування задля очищення міського озера за допомогою організмів-аеробів та організмів-акумуляторів біогенів (насамперед, азоту та фосфору).

Нагадаємо, що в Русанівському каналі водний комбайн косить водорості та збирає сміття. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.