Догори
Дати відгук

Студентка розробила новий спосіб очищення ґрунту від нафтопродуктів

Строки утилізації залежатимуть від температури, вологості і, звичайно, від ступеня забруднення.

1 хв на прочитання10 Лютого 2021, 10:34
Нафта забруднює землю Нафта забруднює землю
Поділитись:

18-річна українська студентка Маргарита Мелешкова з Маріуполя, яка наразі навчається у Кракові, створила неймовірну річ. Дівчина винайшла спосіб очищення ґрунту від залишків нафти та нафтопродуктів.

Як ідеться в матеріалі Укрінформу, потрапляючи у ґрунт, створена суміш (бінарний композит), окрім того, що абсорбує забруднювальну речовину за рахунок своєї пористості, за допомогою бактерій-нафтодеструкторів розкладає нафту на безпечні складові.

Після впливу на забруднений нафтопродуктами ґрунт суміш стає достатньо сипучою, тому, коли нафта повністю утилізована, поле можна просто переорати.

Строки утилізації залежатимуть від навколишньої температури, вологості і, звичайно, від ступеня забруднення.

«Після закінчення строку служби, — розповідає Маргарита, — ця суміш утворює твердий як камінь конкремент, своєрідний моноліт. Але його можна дуже легко роздробити. А роздроблений і змішаний із ґрунтом, він виконуватиме роль дренажу, тобто, виходить аерація  ґрунту. І, звичайно, екологічно все нешкідливо».

Таким чином, біоматеріал стане у пригоді і для піщаного ґрунту, і для чорнозему, його можна використовувати як у Сахарі, так і в Якутії, у будь-якому кліматичному поясі, там, де можуть вижити бактерії.

На сьогодні Маргарита у процесі оформлення патенту. Попри те, що мешкає у Польщі, співпрацює з українськими інвесторами, які допомагають оформляти патент. А ось для запуску виробництва інвесторів поки немає. Заважають справі пандемія та нестабільна економічна ситуація.

Нагадаємо, що  Кабмін запускає загальнонаціональний проєкт зрошення та меліорації агроземель у південних областях України, до якого будуть залучені значні кошти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.