Догори
Дати відгук

Новітня система очищення дає змогу звести промислове забруднення води до нуля

Таким чином можна вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення.

2 хв на прочитання11 Червня 2021, 14:30
Фото: https://envirotecmagazine.com Фото: https://envirotecmagazine.com
Поділитись:

Інститут молекулярної біології і генетики бере участь у «зеленому» проекті Waste2Fresh — «Розумна інноваційна система для переробки стічних вод у замкнутому циклі у текстильному виробництві».  Основна мета проєкту — розробка інноваційної замкнутої системи очищення стічних вод та повторного їх використання у текстильному виробництві. Адже у світі 20 % промислово забрудненої води припадає саме на діяльність текстильних комбінатів.

Waste2Fresh дасть змогу вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення. Над його реалізацією працюватимуть 17 партнерів-учасників із 12 країн. Бюджет проекту становить 8,2 млн євро.

«Раніше текстильні підприємства використану воду просто очищали (відстоювали, щоб з’явився осад) і скидали. Звісно, не так, як в Індії, де численні текстильні комбінати воду просто виливають в інтернеті можна знайти багато відео, як синю чи помаранчеву воду скидають у Ганг», — розповідає GreenPost керівник проекту від України, старший науковий співробітник відділу Вікторія Пєшкова.

Вона пояснює: перед науковцями стоїть завдання зробити воду придатною для повторного використання, тому після очищення вода буде технічною, хоча не дуже поступатиметься якістю питній.

Waste2Fresh дасть змогу створити систему із замкненим циклом, використовуючи дощову воду. Науковці запевняють, що ця система забезпечить майже нульові викиди стічних вод у довкілля, зменшить поточне використання прісних водних ресурсів і збільшить відновлення водних ресурсів та енергії. У результаті зросте ефективність використання ресурсів та, зрештою, значно поліпшиться екологічна ситуація в ЄС і загалом у світі.

Також ми писали про бiологiчну бомбу у Сумах: у мiсто звезли медичнi вiдходи зi всiєї України (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.