Догори
Дати відгук

Новітня система очищення дає змогу звести промислове забруднення води до нуля

Таким чином можна вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення.

2 хв на прочитання11 Червня 2021, 14:30
Фото: https://envirotecmagazine.com Фото: https://envirotecmagazine.com
Поділитись:

Інститут молекулярної біології і генетики бере участь у «зеленому» проекті Waste2Fresh — «Розумна інноваційна система для переробки стічних вод у замкнутому циклі у текстильному виробництві».  Основна мета проєкту — розробка інноваційної замкнутої системи очищення стічних вод та повторного їх використання у текстильному виробництві. Адже у світі 20 % промислово забрудненої води припадає саме на діяльність текстильних комбінатів.

Waste2Fresh дасть змогу вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення. Над його реалізацією працюватимуть 17 партнерів-учасників із 12 країн. Бюджет проекту становить 8,2 млн євро.

Раніше текстильні підприємства використану воду просто очищали (відстоювали, щоб з’явився осад тощо) і скидали у водойми.

«Звісно, в Україні ситуація не така катастрофічна, як в Індії, де численні текстильні комбінати воду просто виливають у річки, навіть не очищуючи, і вона потрапляє в океан в інтернеті можна знайти багато відео, як синю чи помаранчеву воду скидають у Ганг», — розповідає GreenPost керівник проекту від України, старший науковий співробітник відділу Вікторія Пєшкова.

Вона пояснює: перед науковцями стоїть завдання зробити воду придатною для повторного використання. «Сектор відповідальності» відділу біомолекулярної електроніки IMБГ НАН України є розробка системи безперервного моніторингу очистки стічних вод у режимі реального часу.

«Також разом із іншими партнерами ми розроблятимемо систему управління процесом моніторингу на основі прогнозуючих моделей із використанням штучного інтелекту (AI-enable MPC system). Така система буде впроваджена для моніторингу ключових показників ефективності процесу очищення стічних вод під час виробництва текстилю», — розповідає Вікторія Пєшкова.

Waste2Fresh дасть змогу створити систему із замкненим циклом, використовуючи також дощову воду. Науковці запевняють, що ця система забезпечить майже нульові викиди стічних вод у довкілля, зменшить поточне використання прісних водних ресурсів і збільшить відновлення водних ресурсів та енергії. У результаті зросте ефективність використання ресурсів та, зрештою, значно поліпшиться екологічна ситуація в ЄС і загалом у світі.

Також ми писали про бiологiчну бомбу у Сумах: у мiсто звезли медичнi вiдходи зi всiєї України (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.