У порту Ємену вже місяць утримують судно з 18 тисячами тонн української пшениці
Власник судна заявляє про комерційні маніпуляції та порушення міжнародного морського права, екіпаж не може покинути борт.

Вантажне судно M/V Toi Challenger, яке перевозило близько 18 тисяч тонн української пшениці, вже понад місяць перебуває у порту Аль-Мукалла в Ємені. Директор компанії-власника судна «Інтегрований Транспортний Менеджмент Групп» Андрій Науменко повідомив Latifundist.com, що ситуація має ознаки комерційної маніпуляції та грубого порушення міжнародного морського права, оскільки екіпажу не дозволяють покинути судно.
За словами Науменка, вантаж пшениці призначався для компаній Al Rayyan Salalah Mills та Arabian Sea Fisheries. Транспортування здійснювалося на підставі чистих коносаментів, які підтверджували належний стан товару під час завантаження в порту відправлення. Однак після прибуття до порту призначення вантажоодержувачі без жодних юридичних підстав відмовилися приймати товар.
Юристи та експерти висловлюють припущення про можливу змову між місцевою владою та комерційними структурами, що призвело до фактичного утримання судна та його міжнародного екіпажу в якості заручників у регіональному комерційному конфлікті.
«Неприпустимо, щоб через комерційний спір вантажоотримувача страждало невинне судно та його міжнародний екіпаж. Наше судно було належним чином зафрахтоване, завантажене та доставлене. Відсутні будь-які правові підстави для його утримання в Аль-Мукалла», — наголосив Андрій Науменко.
У компанії-власнику повідомляють, що їхні збитки вже перевищили шестизначну суму в євро через витрати на простій судна, втрачені контракти на тайм-чартер та репутаційні втрати. Ситуацію ускладнює той факт, що Ємен залишається зоною активного військового конфлікту, що створює додаткові ризики для життя екіпажу. Частина моряків перебуває на борту вже довше встановлених термінів контрактів і не має можливості залишити судно.
Фрахтовий брокер та засновник компанії MB Navigation S.A. Костянтин Соболь підтвердив цю інформацію Latifundist.com та додав, що його компанія надає консультаційну допомогу судновласнику для вирішення цієї складної ситуації.
Більше новин читайте на GreenPost.







