Догори
Дати відгук

У нашій країні безкоштовно тільки «впарювання» непотрібних препаратів на навчанні — лікар

Тому дедалі більше медиків замислюється про приватну практику.

1 хв на прочитання09 Серпня 2021, 10:15
Поділитись:

Лікар-педіатр Дарина Шиманець розповіла  GreenPost про реалії, в яких доводиться працювати українським лікарям, зайнятим у державному секторі охорони здоров’я.

«Кожен лікар упродовж усього свого життя вчиться і прагне оновити свої знання і почати застосовувати вже нові рекомендації у своїй практиці. Таким чином, я навчалася — на жаль, платно, оскільки в нашій країні безкоштовно тільки «впарювання» непотрібних препаратів на навчанні, а за гроші можна отримувати якісні знання, підтверджені світовими дослідженнями і великою доказовою базою вживання лікувальних препаратів і протоколів. Я почала застосовувати ці знання в поліклініці й зрозуміла, що це взагалі нікому не потрібно»,
— говорить Дарина Шиманець.

Вона розповідає, що лікар завжди обмежений у часі, до нього замість записаних 15-20 людей приходить 40-45, а після прийому доводиться бігти у будь-яку негоду на виклик. За її словами, все зводиться до простої мети: обслужити швидко всіх і зменшити чергу.

«Як можна полікувати дитину, коли тебе постійно відволікають на «нам просто запитати!», на заповнення електронної документації — о-о-о, і обов'язково паперової, як без неї, заповнити десятки журнальчиків...» — розповідає лікар.

Дарина Шиманець вважає, що улюблена робота зможе приносити і радість, і матеріальне благополуччя, якщо відкрити свій приватний кабінет. У державному ж секторі педіатр не бачить для себе перспектив.

Також ми розповідали, чому перетворення ЛПУ на КНП було протизаконним.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.