- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Сімейний лікар практично не лікує, а скеровує на консультацію фахівців за гроші – експерт
Сімейний лікар практично не лікує, а скеровує на консультацію фахівців за гроші – експерт
Але лікування має бути безкоштовним, тому що 49 стаття Конституції досі чинна
Українське законодавство гарантує кожному українцеві безкоштовне надання медичної допомоги в повному обсязі. Про це у своєму інтерв’ю GreenPost розповів медичний експерт Дмитро Підтуркін, засновник Української медичної експертної спільноти. Однак, як ми знаємо, медична реформа дала лікарям можливість ігнорувати закон.
«Чому приватники – наприклад, мережа "Добробуту" – почали працювати за дуже низьким тарифом системи медичних гарантій? Тому що прийом сімейного лікаря за програмою медичних гарантій оплачує НСЗУ, але під час прийому сімейний лікар пропонує піти на додаткову консультацію. Сімейник насправді є таким супервайзером у системі: практично не лікує, а скеровує далі – на дослідження, на консультацію фахівців, а це вже за гроші. Ось у вас горло болить. Сімейний лікар говорить: "Я не можу поставити точний діагноз, ідіть до лора. А лор у нас на третьому поверсі, вартість 800 грн"», – розповідає Дмитро Підтуркін.
Експерт нагадує про існування кабмінівської постанови 1138, де чітко вказано перелік послуг, які можуть надаватися населенню в державних або комунальних медичних закладах за оплату (причому за будь-який вид оплати, починаючи від страхування і т.д.).
Окрім постанови 1138 та 49 статті Конституції, котрі гарантують безкоштовну медичну допомогу, є ще 184 стаття Кримінального кодексу, додає експерт. Її санкція передбачає до шести місяців позбавлення волі за надання платних медичних послуг у державних медичних закладах.
Також раніше ми розповідали, чому просто перевести лікарню на нове фінансування означає її зачинити.