Догори
Дати відгук

У МОЗ вирішили закупити більше лікарського засобу від коронавірусу

Дослідження ефективності ремдесивіру для лікування COVID-19 досі тривають, але вже є обнадійливі ознаки того, що він допомагає здолати хворобу

2 хв на прочитання08 Липня 2020, 10:28
Поділитись:

Міністерство охорони здоров’я України веде переговори про закупівлю ремдесивіру, препарату, який, за попередніми дослідженнями, може сприятливо впливати на перебіг тяжких випадків інфікування коронавірусом COVID-19. 

Як інформує  radiosvoboda, наразі є домовленість щодо закупівлі цього препарату в кількості, розрахованій на лікування до восьми тисяч пацієнтів. Такі дані озвучив міністр Максим Степанов

«Щодо постачання – ремдесивір не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми вже провели певні переговори з компаніями, які отримали ліцензію від компанії Gilead (Gilead, американська фармацевтична компанія, яка виготовляє ремдесивір, оголосила у травні, що підписала ліцензійні угоди з п’ятьма іншими компаніями – ред.), і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу… Це дві компанії. Зараз ми проводимо процес узгодження», – сказав Степанов.

У квітні в МОЗ повідомляли, що включили ремдесивір до протоколу лікування COVID-19.  Європейська комісія повідомила про надання умовного дозволу на продаж лікарського засобу від коронавірусу - препарату Ремдесивір. 

Дослідження ефективності ремдесивіру при лікуванні COVID-19 й досі тривають, але вже є обнадійливі ознаки того, що він корисний для боротьби з хворобою, і особливо це стосується пацієнтів у критичному стані.

Наприклад, результати випробування, опубліковані Національним інститутом охорони здоров’я США в квітні, свідчать про те, що препарат скоротив час перебування в лікарнях для пацієнтів із COVID-19 із 15 до 11 днів.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосування в екстрених випадках експериментального препарату ремдесивір/ремдезивір (Remdesivir) для лікування коронавірусної інфекції COVID-19.

Фармацевтична компанія Gilead у США, яка виробляє ремдесивір, теж заявляла, що п’ять днів лікування з застосуванням цього препарату для хворих із важкими випадками COVID-19 дають такий самий ефект, як десять днів звичайного лікування.

Відзначимо, що ВООЗ назвала найперспективнішу вакцину від Covid-19. Нині у світі на людях тестують 17 вакцин від коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання7 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання55 хвилин тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання2 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання3 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання4 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання5 годин тому