Догори
Дати відгук

У Китаї запускають можливість платити помахом руки

Новий спосіб оплати ще далекий від того, щоби стати новою нормою, але вже постає питання безпеки біометричних даних.

2 хв на прочитання09 Липня 2023, 19:44
Завершення транзакції помахом руки. Фото: Getty Images Завершення транзакції помахом руки. Фото: Getty Images
Поділитись:

Китайська технологічна компанія Tencent запускає новий платіжний сервіс, який дозволяє користувачам здійснювати транзакції за допомогою долоні.

Про це розповідає Hypebeast.

Компанія почала впроваджувати розпізнавання долоні через свій сервіс WeChat Pay. Метод перевірки спочатку випробовують на лінії Airport Express у Пекіні, перш ніж поширювати на офіси, торговельні точки, кампуси коледжів, ресторани тощо.

Користувачам достатньо провести руками над призначеними сканерами, які наразі розташовані на турнікетах деяких станцій метро, — і буде здійснено автоматичний платіж. Технологія, розроблена лабораторією штучного інтелекту YouTu, сканує як відбитки долоні, так і вени рук, аби зробити зчитування.

Наразі відповідні користувачі включають жителів материкового Китаю, які завершили процес підтвердження справжнього імені для WeChat Pay. Незважаючи на те, що новий спосіб оплати ще далекий від того, щоби стати новою нормою, експерти підняли питання щодо безпеки біометричних даних.

«Прагнучи підвищити ефективність і значно спростити роботу з користувачем, ми робимо нові технології більш зручними для людей похилого віку та доступними для людей з обмеженими можливостями», — йдеться в заяві Tencent.

Повідомляється, що Alibaba працює над подібною технологією для свого сервісу Alipay. Alibaba та WeChat Pay разом займають 90 % мобільних платежів на ринку материкового Китаю.

У США Amazon представила технологію ручного сканування під назвою Amazon One для своїх офлайн-магазинів ще в 2020 році. Пізніше спосіб оплати поширився на магазини Whole Foods.

Тимчасом «російська розробка» знову виявилася китайським безпілотником, який можна купити на AliExpress (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко