Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • У Чернігові жінка добивається компенсації витрачених на лікування Covid-19 грошей

У Чернігові жінка добивається компенсації витрачених на лікування Covid-19 грошей

4:27
Поділитись:

За понад два тижні лікування у стаціонарі Другої міської лікарні Тетяна Кулешова витратила 8600 гривень.

Чернігівчанка Тетяна Кулешова п’ять місяців тому перехворіла Сovid-19. Жінку тоді у стані середньої тяжкості госпіталізували в терапевтичне відділення Другої міської лікарні.

«Персонал просто падав із ніг. Ми бачили, як медсестри старалися. Хворими було заповнене все відділення. Мені приносили перелік медикаментів, я купувала, родичі купували і я лікувалася. Були ліки, які надавала лікарня, але не всі. Найдорожчі антибіотики я купувала за свої гроші», — розповідає жінка.

За понад два тижні лікування жінка витратила 8600 гривень. Зараз хоче, аби ці гроші лікарня їй компенсувала, оскільки між лікарнею та Національною службою здоров’я України укладений договір на лікування хворих на коронавірус.

Тетяна Кулешова звернулась на гарячу лінію до Міністерства здоров’я України, а згодом, у грудні, до НСЗУ. Жінка надіслала копії фіскальних чеків за ліки та медичні послуги, які сплатила за час лікування. І отримала відповідь. Далі цитуємо: «НСЗУ в листі звернулось із проханням повернути кошти, які були сплачені за медичні послуги, що передбачені програмою медичних гарантій, та оплачуються НСЗУ за Договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. За результатами опрацювання надісланих вами копій чеків, вимушені повідомити, що НСЗУ відповідно до покладених на неї завдань, не має правових важелів для впливу на ситуацію, оскільки лікарські препарати зазначені в чеках справді не входять до Національного переліку основних лікарських засобів, окрім «Парацетамолу» та «Омепразолу».

Завідувачка терапевтичного відділення лікарні Наталія Савицька пояснила, чому склалася така ситуація з лікуванням.

«Є ліки, які на той момент у жовтні не увійшли до протоколу ведення хворих на коронавірус. Тому відділення не було ними забезпечено, вона їх купувала. Є ліки, які було б бажано, аби вона їх отримала, адже, в неї була важка пневмонія. Вона була оцінена як 4-та група, а це найважча. Її стан був середній і важкий. Тому краще було б, якби вона мала сильні препарати. Їй запропонували і вона погодилась», — сказала Наталія Савицька.

У листах, які жінка отримала на своє звернення до НСЗУ вказано, що жінці під час лікування один препарат замінили на інший за її згодою. Проте Тетяна каже, що в неї на це дозволу не питали.

У листі, який виконавчий комітет міськради направив до НСЗУ, вказано, що жінка компенсації не потребує. Після того, як вона звернулася до МОЗ і НСЗУ з нею зустрічалися в лікарні і вона зауважила, що на компенсацію не претендує, сказала завідувачка терапевтичного відділення Наталія Савицька. Однак Тетяна досі хоче, аби витрати їй компенсували.

Завідувачка терапевтичного відділення лікарні каже, що хоч юридично питання повернення грошей в законодавстві не врегульовано, вони готові піти на зустріч Тетяні Кулешовій і розглянути питання знову.

Відомо, що Степанов приголомшив зізнанням про вакцини проти коронавірусу.