Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • У Черкасах пацієнтам відмовляють у госпіталізації через брак ліжок у лікарнях (відео)

У Черкасах пацієнтам відмовляють у госпіталізації через брак ліжок у лікарнях (відео)

4:44
Поділитись:

Ситуація з госпіталізацією хворих на коронавірус  стає критичною.  В регіонах України виникають проблеми з перебуванням і лікуванням інфекційних пацієнтів у стаціонарах медичних закладів.

Так, у Чекасах трьом хворим на COVID-19 пацієнтам відмовили у госпіталізації через брак ліжок у лікарнях. Як ідеться у сюжеті Суспільного, місць не знайшлося  ані в обласному центрі, ані в районах.

За словами сімейної лікарки четвертої поліклініки Черкас Анастасії Коваль, в такому випадку  консультує цих пацієнтів  щодо лікування  телефоном та працює у дві зміни, бо кількість хворих на коронавірус щодня зростає. Медик говорить, що люди стали більш уважними. Якщо раніше з ознаками ГРВІ лікувалися вдома самостійно, то зараз люди налякані. І звертаються до медиків коли в них навіть найменша температура.

Щодня замість передбачених 19-ти осіб сімейний лікар приймає 30-ть.   Із симптомами коронавірусу, говорить, звертається кожен другий. Наразі під її наглядом на амбулаторному лікуванні перебуває 30 пацієнтів із COVID-19.

"Ті, хто в легкій формі, ми відправляємо додому, Коригуємо лікування в телефонному форматі. Якщо їм стає гірше, або вже на прийомі людина важка, то ми шукаємо, куди її госпіталізувати. Інколи буває, що швидка дає координати, де є місця, ми дзвонимо, нам кажуть – немає куди. Це достатньо страшно і для пацієнта, тому що вони присутні, коли я викликаю швидку і домовляюся за все. І для мене, для, лікаря, це все теж страшно, тому що я розумію – пацієнт потребує госпіталізації і я повинна буду лікувати його в амбулаторних умовах, беручи на себе відповідальність. Це дуже страшно, тому що ми не знаємо, як коронавірус себе поведе" — розповідає Коваль.

Додамо, станом на 15 жовтня в Україні  лабораторно підтверджено 281 239 випадки зараження, з них за добу – 5 062.