Догори
Дати відгук

Центри життєстійкості: підтримка ментального здоров'я в 243 громадах України

Оксана Жолнович поділилася результатами першого року роботи Центрів життєстійкості. 

3 хв на прочитання28 Листопада 2024, 16:45
Центри життєстійкості в Україні Центри життєстійкості в Україні
Поділитись:

Під час Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини - стійкість системи», який відкрила Перша леді Олена Зеленська, Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович поділилася результатами першого року роботи Центрів життєстійкості. 

Флагманський проєкт Міністерства, що реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, активно розвивається. Протягом листопада до нього долучилися ще 32 територіальні громади. Загалом Центри життєстійкості, яких наразі 185, працюватимуть у 243 громадах у  23 областях України. 

Сьогодні в осередках працюють 853 фахівці, які провели понад 500 тисяч заходів з підтримки ментального здоров’я. 

“Психосоціальна допомога у Центрах життєстійкості дала можливість показати справжню емпатійну підтримку кожному жителю громади, де відкриті простори. Якщо людині важко, їй байдуже, яким кольором пофарбована лавка. Якщо вона не відчуває підтримки, то навіть ідеальний безʼямковий асфальт не зробить її шлях легшим – вона все одно йтиме по ньому і плакатиме. Саме тому, турбота про ментальне здоров’я – це турбота про нашу стійкість,” - зазначила Оксана Жолнович. 

У цілях Міністерства на наступний рік - стандартизувати послуги, додати нові програми, які стануть відповіддю на запити людей.

Міністерка підкреслила, що такий проєкт, як Центри життєстійкості, а також інші державні ініціативи, стануть дійсно дієвими тоді, коли їх підхоплять громади. За її переконанням, зараз спільне завдання як Міністерства, так і органів місцевої влади - це вивести людину з кризи, змінити її фокус і навчити відновлюватися після потрясінь.

Варто зазначити, що Центри Життєстійкості - успішний приклад співпраці Міністерства соціальної політики з громадським сектором - держава почала закуповувати послуги у неурядових організацій. 

Про те, як за рік розгорнулася взаємодія держави та громадського сектору розповіла Олена Хомич, соціальна менеджерка першого відкритого Центру життєстійкості, що розпочав свою роботу на базі ГО «Центр інтеграції» у Рівному.

«Щойно ми почули про конкурс Мінсоцполітики, - побігли подаватися. Наші 9 Центрів життєстійкості на Рівненщині провели вже 37 тисяч заходів. Наші фахівці приїздять із навчань, оснащені новими методиками, які ми потім впроваджуємо в себе. Відновлення та опора, які кожен може знайти у Центрі життєстійкості, - це те, що ми можемо дати людям сьогодні» - наголосила вона. 

Нагадаємо, Мінсоцполітики запрошує громади долучатися до експериментального проєкту і відкривати Центри життєстійкості для своїх жителів. Аби дізнатися більше про ініціативу та можливості для громад, переходьте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/timeline/Formuvannya-zhittestiykosti-.html 

Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської – здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Форум ментального здоров’я відбувається за підтримки Нідерландів, Канади та Франції. 

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Хто такий лікуючий лікар.
ФОТО: ілюстративне / zoda.gov.ua
Хто такий лікуючий лікар і яку роль він відіграє у новій системі оцінювання - пояснення МОЗ
3 хв на прочитаннягодина тому
Стартував проєкт Зимова єПідтримка
Стартував проєкт «Зимова єПідтримка»: як подати заявку на отримання "тисячі"
5 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Смертність від ВІЛ у світі знижується, але в Україні тенденція зворотна — чому так відбувається і що можна вдіяти
4 хв на прочитання11 годин тому
 1 грудня День невролога
Професійне свято неврологів: про що "говорять" ваші нерви
2 хв на прочитання14 годин тому
Десять продуктів, багатих на вітамін С, — готуємося до холодів
4 хв на прочитанняВчора
У школі на Черкащині облаштували кінну ферму
2 хв на прочитанняВчора
Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти
1 хв на прочитанняВчора
Україна та Польща досягли домовленості щодо ексгумацій жертв Волинської трагедії
1 хв на прочитанняВчора