Світлове забруднення заважає заснути і підвищує ризик діабету, ожиріння та депресії: лікар розповів, що робити
Мелатонін — гормон, який виробляється виключно у темряві.
Будь-якому жителю більш-менш великого населеного пункту знайоме таке явище, як світлове забруднення. Про це розповідає лікар Адель Корягін.
«Хоча нам усім абсолютно начхати на це, останнім часом з'ясовується, що для нашого здоров'я все минає не безслідно. Дослідження показують, що світлове забруднення може підвищувати ризик різних захворювань, таких як діабет, ожиріння та депресія», — говорить він.
Це пов'язано з тим, що світлове забруднення порушує природний цикл сну та неспання, що своєю чергою може призвести до порушення метаболізму та підвищення рівня стресу, пояснює лікар.
Окрім того, світлове забруднення може негативно впливати на очі і викликати проблеми з зором, такі як погіршення нічного зору та підвищена чутливість очей до яскравого світла.
Оскільки мелатонін — гормон, який виробляється виключно у темряві, Корягін радить активно користуватися шторами та жалюзі для блокування штучного світла, вибирати тепле та м'яке освітлення в будинку, а також користуватися маскою для сну. Вона блокує світло, яке може заважати засинанню або пробудженню під час ночі, як-от вуличні ліхтарі, світло від телевізора тощо.
А для тих, хто працює в нічну зміну або має нестандартний графік роботи, маска для сну може бути корисним інструментом для створення умов сну в яскравий час доби.
Окрім того, лікар рекомендує за можливості дотримуватися режиму сну та неспання. Тим більше що мелатонін найкраще виробляється ввечері — з 9 до 12 ночі.
Нагадаємо, маска для сну допомагає жити довше і зберегти молодість.