Догори
Дати відгук

Суд загальмував будівництво вітростанції на полонині Боржава

У проєкті грубо порушено процедуру ОВД, не враховано, що територія має статус об’єкту Екомережі та Смарагдової мережі

3 хв на прочитання19 Березня 2020, 10:27
Поділитись:

Звіт з оцінки впливу на довкілля (ОВД) щодо будівництва ВЕС (вітроелектростанції) на закарпатській полонині Боржава визнано протиправним та скасовано. Таке рішення 18 березня 2020 року ухвалила суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Тетяна Скраль. 

«Висновок з оцінки впливу на довкілля був тим документом, на основі якого забудовнику вдалось отримати зокрема дозвіл на будівництво. Тепер ми працюємо над скасуванням всіх виданих дозволів та інших документів», – повідомляється на Fb-сторінці кампанії «Врятуй Боржаву».

Учасники кампанії на захист Боржави готові до боротьби в наступних судових інстанціях (апеляційному суді). А оскільки органами влади був допущений цілий ряд порушень, зокрема, при відведенні земельних ділянок і розробці детальних планів територій, також планують "розібратися" й з цими питаннями.

«Це перше рішення станом на сьогодні, коли суд скасував висновок ОВД та визнав дії департаменту незаконними. Це чудово, оскільки Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА допустив помилки під час видачі висновку ОВД», – повідомила GreenPost юристка організації "ЕкологіяПравоЛюдина" і одна з авторок позову Софія Шутяк.

Зокрема, під час засідання було з'ясовано, що Департамент просто неправильно трактував норми закону, вважаючи, що він зобов'язаний видати  [позитивний] висновок про допустимість будівництва ВЕС.

«У висновку звіту з ОВД було зазначено, що немає даних з ключових питань: біорізноманіття не досліджене, вода не досліджена, ґрунти не цінні, хоча є протилежні дані і т.д. Це мало би призвести до відмови у видачі позитивного висновку, але натомість чиновники зобов'язали авторів проєкту зробити додаткові дослідження. Але ст. 9 закону чітко говорить про те, що у разі необхідності проведення додаткових досліджень, повинно бути чергове ОВД, а не видаватися позитивний висновок», - додає пані Шутяк.

Протести екологів викликали, у свою чергу, реакцію громадської спілки “Українська вітроенергетична асоціація” (неприбуткова організація, метою якої є просування вітроенергетичних технологій та захист інтересів вітроенергетичного сектору на національному та міжнародному рівнях).

«Мова не про ВЕС як такі. У Самборі побудували, жоден еколог не був проти. А тут грубо порушено процедуру ОВД, не враховано, що територія має статус об’єкту Екомережі, Смарагдової мережі, що це перлина регіону. Зі Славська возять туристів показувати цю красу, а якби проект реалізували, то була би ця територія повністю знищена. Так не робить цівілізований світ», – резюмувала Софія Шутяк.


Полони́на Боржа́ва — гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою. Розташований у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського і Хустського районів Закарпатської області. Вікіпедія


На Боржаві хочуть побудувати 34 вітряки заввишки до 180 м кожен. На ділянці протяжністю 10 км. Загальна потужність - 120 МВт. Також планується побудувати електричну підстанцію, три розподільних пункти і підземні лінії електропередачі напругою 35 кіловольт і 110 кіловольт. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
Зображення створене ШІ
Сатурн в Овні: що зміниться у вашому житті – пояснює астролог
4 хв на прочитаннягодина тому
Зруйнований Донбас. Фото з соцмереж
Донбас без відновлення: окупаційна влада хоче перетворити зруйновані міста на туристичний атракціон
1 хв на прочитаннягодина тому
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище. Фото: Черкаський рибоохоронний патруль
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Майже «Автостопом по галактиці»: життя на Землі працює як квантовий комп’ютер і вже здійснило 10⁶⁰ логічних операцій
4 хв на прочитання3 години тому
Білгород-Дністровський порт до кінця року планує відкрити новий маршрут поставок до ЄС
1 хв на прочитання4 години тому
Біорізноманіття на тарілці: чому ми їмо лише 150 із 30 000 їстівних рослин і чим це загрожує планеті
3 хв на прочитання4 години тому
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитання6 годин тому
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитання7 годин тому