Догори
Дати відгук

Суд загальмував будівництво вітростанції на полонині Боржава

У проєкті грубо порушено процедуру ОВД, не враховано, що територія має статус об’єкту Екомережі та Смарагдової мережі

3 хв на прочитання19 Березня 2020, 10:27
Поділитись:

Звіт з оцінки впливу на довкілля (ОВД) щодо будівництва ВЕС (вітроелектростанції) на закарпатській полонині Боржава визнано протиправним та скасовано. Таке рішення 18 березня 2020 року ухвалила суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Тетяна Скраль. 

«Висновок з оцінки впливу на довкілля був тим документом, на основі якого забудовнику вдалось отримати зокрема дозвіл на будівництво. Тепер ми працюємо над скасуванням всіх виданих дозволів та інших документів», – повідомляється на Fb-сторінці кампанії «Врятуй Боржаву».

Учасники кампанії на захист Боржави готові до боротьби в наступних судових інстанціях (апеляційному суді). А оскільки органами влади був допущений цілий ряд порушень, зокрема, при відведенні земельних ділянок і розробці детальних планів територій, також планують "розібратися" й з цими питаннями.

«Це перше рішення станом на сьогодні, коли суд скасував висновок ОВД та визнав дії департаменту незаконними. Це чудово, оскільки Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА допустив помилки під час видачі висновку ОВД», – повідомила GreenPost юристка організації "ЕкологіяПравоЛюдина" і одна з авторок позову Софія Шутяк.

Зокрема, під час засідання було з'ясовано, що Департамент просто неправильно трактував норми закону, вважаючи, що він зобов'язаний видати  [позитивний] висновок про допустимість будівництва ВЕС.

«У висновку звіту з ОВД було зазначено, що немає даних з ключових питань: біорізноманіття не досліджене, вода не досліджена, ґрунти не цінні, хоча є протилежні дані і т.д. Це мало би призвести до відмови у видачі позитивного висновку, але натомість чиновники зобов'язали авторів проєкту зробити додаткові дослідження. Але ст. 9 закону чітко говорить про те, що у разі необхідності проведення додаткових досліджень, повинно бути чергове ОВД, а не видаватися позитивний висновок», - додає пані Шутяк.

Протести екологів викликали, у свою чергу, реакцію громадської спілки “Українська вітроенергетична асоціація” (неприбуткова організація, метою якої є просування вітроенергетичних технологій та захист інтересів вітроенергетичного сектору на національному та міжнародному рівнях).

«Мова не про ВЕС як такі. У Самборі побудували, жоден еколог не був проти. А тут грубо порушено процедуру ОВД, не враховано, що територія має статус об’єкту Екомережі, Смарагдової мережі, що це перлина регіону. Зі Славська возять туристів показувати цю красу, а якби проект реалізували, то була би ця територія повністю знищена. Так не робить цівілізований світ», – резюмувала Софія Шутяк.


Полони́на Боржа́ва — гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою. Розташований у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського і Хустського районів Закарпатської області. Вікіпедія


На Боржаві хочуть побудувати 34 вітряки заввишки до 180 м кожен. На ділянці протяжністю 10 км. Загальна потужність - 120 МВт. Також планується побудувати електричну підстанцію, три розподільних пункти і підземні лінії електропередачі напругою 35 кіловольт і 110 кіловольт. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Енергоатом Посилення співпраці Атомна галузь
В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів:Енергоатом та Holtec International підписали Угоду
2 хв на прочитання34 хвилини тому
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитання15 Квітня 2024
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
1 хв на прочитання11 Квітня 2024