Що робити при гострому болю в серці
Швидка реакція у половині випадків рятує життя хворого та запобігає негативним наслідкам для здоров'я.
Коли людина скаржиться на гострий біль у серці, її необхідно швидко звільнити від одягу, що стискує, укласти або помістити в ліжко напівсидячи з подушками під головою і покласти під язик таблетку Валідолу (якщо нема — Валокордину або Корвалолу). Про це розповідає «Орган Серце»
При інфаркті міокарда жоден із цих засобів не зніме болю в грудях. Це найтривожніший сигнал, який вимагає термінового виклику швидкої допомоги. Всі інші стани, пов'язані з болем у серці, перелічені препарати можуть досить швидко усунути.
30 крапель одного із засобів капають на шматочок цукру і дають хворому, аби розсмоктував у роті. Також можна розчинити засіб у невеликій кількості води й випити його.
Кімнату хворого потрібно провітрити, на вулиці забезпечити приплив свіжого повітря, змусивши оточуючих розійтися.
Якщо ліки від болю в серці не подіяли, потрібно дати хворому таблетку нітрогліцерину. Її кладуть під язик, не ковтаючи.
Дуже важливо виміряти артеріальний тиск хворого. Якщо він низький, давати йому Нітрогліцерин не слід. Хворого потрібно покласти так, щоб ноги були вищими за голову, подушку прибрати. При сильній задишці цей засіб має допомогти. У такому стані хворого не можна укладати, він повинен сидіти з ногами, що опущені вниз. Повторно давати нітрогліцерин після першого прийому можна не швидше, ніж через чверть години.
При підозрі на інфаркт міокарда потрібно прийняти 500 мг Аспірину: хворий має розгризти таблетку для прискорення її дії, це допоможе зробити кров більш рідкою та зменшити тромбоутворення.
Якщо протягом найближчих 5 хвилин хворий не відчує полегшення, а симптоми тільки наростатимуть, потрібен терміновий виклик швидкої допомоги. При залишенні заявки потрібно обов'язково вказати, що стан хворого є загрозливим і є підозра на інфаркт, викликати спеціалізовану реанімаційну швидку допомогу. Від хворого не можна відходити — він може раптово знепритомніти. За наявності пульсу йому дають понюхати нашатирний спирт — ваткою махають перед носом, інакше можна спровокувати опік слизових. Після цього людина повинна прийти до тями. Якщо пульс відсутній, до приїзду швидкої необхідно проводити реанімаційні заходи.
Швидка реакція на те, що відбувається, незалежно від того, де це відбувається — надворі чи в приміщенні, вдома, у половині всіх серцевих випадків рятує життя хворого та запобігає настанню негативних наслідків для здоров'я.
Також ми розповідали, чому ми не можемо адаптуватися до війни, причому це гарна новина.