Сакура: посадка та догляд
Ще до появи листя гілочки маленького деревця вже прикрашені великою кількістю красивих пастельно-рожевих махрових квітів.
Сакура — декоративна рослина з чудовим ніжно-рожевим цвітінням, яке зачаровує з першого погляду. Ще до появи листя гілочки маленького деревця вже прикрашені великою кількістю красивих пастельно-рожевих махрових квітів. Як посадити та доглядати це екзотичне дерево, радить Телеграм-канал «Садівник».
За своєю природою сакура — південна рослина, яка звикла до великої кількості тепла та сонячного освітлення. Є й північні, морозостійкі сорти, проте сонячні місця вони також люблять. Тому для сакури потрібно вибрати саме сонячне, тихе місце, де немає протягів і холодного вітру. Найкраще — біля вікна з південного боку будинку. Тут ви постійно милуватиметеся нею, та й дереву буде комфортно — достатньо світла і тепла.
Якщо вирішили посадити сакуру на схилі, запам'ятайте, що вона має поверхневу кореневу систему, тому кут повинен бути не більше 10°, інакше сильний вітер або снігове навантаження просто вирвуть деревце із землі.
Ґрунти сакурі потрібні родючі, легкі, пухкі з нейтральною реакцією. На глинистих, кислих і постійно затоплених водою (у низинах) вона не зростатиме.
При посадці з посадкової ями бажано вийняти весь «рідний» ґрунт і заповнити її спеціально приготовленою ґрунтовою сумішшю, що складається з родючого шару і перепрілого гною, листової землі та піску, взятих у рівних кількостях.
У цю суміш додають фосфорно-калійні добрива (суперфосфат і сірчанокислий калій) і деревний попіл.
Посадкові ями викопують завглибшки 50 см, діаметром 60 см, на дно кожної ями укладають дренаж із щебеню (найкраще вапняних порід) або битої цегли шаром 10 см.
У центр вбивають посадковий кілочок заввишки 1,5 м, до якого після посадки прив'язують молоде деревце. Всі рослини добре поливають, а пристовбурні кола мульчують соломою.
Сакура любить воду, тому поливати її потрібно регулярно, так, аби земля у пристовбурних колах завжди була добре зволоженою. Але калюжі там стояти не повинні!
Удобрюють сакуру двічі на рік — навесні та восени. Навесні їй дають азотні та фосфорні добрива, восени — фосфорно-калійні.
Більше новин читайте на GreenPost.