Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Ліки
  • Роздратування, переїдання, перепади настрою, стрес без приводу: як виявити дефіцит літію та які наслідки він має

Роздратування, переїдання, перепади настрою, стрес без приводу: як виявити дефіцит літію та які наслідки він має

Оспівані Куртом Кобейном препарати літію використовуються в психіатрії для лікування депресій та біполярних розладів.

2 хв на прочитання12 Травня 2022, 00:49
Поділитись:

Всі ми знаємо про користь вітамінів та макроелементів та приймаємо їх за потребою. Вітамін D, коли відчуваємо втому від нестачі сонця, C — для зміцнення імунітету, кальцій — для кісток. Проте літій більшості людей мало відомо про літій, розповідає спеціалізований Телеграм канал «Будемо здорові».

Літій є лужним металом, у природних умовах міститься у слідових кількостях у мінералах, воді, ґрунті, а також фруктах, овочах та інших рослинах. Він допомагає при тривожних розладах, депресії та навіть аутоімунних захворюваннях.

Нестача літію може спричинити набір ваги, стресу і навіть суїциду. Вчені з'ясували, що його нестача — майже причина поганого настрою. Вважається, що необхідна доза літію надходить до нас із їжею, проте сучасна їжа небагата на мікроелементи, а кофеїн, тютюн, алкоголь не сприяють засвоєнню мікроелементів, а навпаки, витісняють їх.

Нещодавно препарати з літієм можна було купити лише за рецептом, проте вони застосовувалися для того, щоб вилікувати неврологічні захворювання, а не полегшити хандру і відчути себе бадьоріше. І науковці вирішили, що якщо терапевтичне дозування літію не потрібне, то можна обійтися невеликим, профілактичним.

Препарати літію застосовують у медицині понад півстоліття, але більшість із них створені на основі карбонату літію — токсичної солі, яка та ефективна лише у високих дозуваннях, що створює ризик побічних дій.

Проте препарати нового покоління містять оптимальне для здорової людини профілактичне дозування мікроелемента — безпечну і сучасну сіль літію — аскорбат літію, достатню для покращення настрою, а також підвищення стресостійкості та працездатності.

Також ми розповідали про те, коли темніє в очах — це серйозно і що робити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.