Науковці з Франції та Південної Африки довели, що вид гомінідів вимер через вегетаріанську дієту, натомість ті, хто їв м'ясо, розвивалися і виживали. Про це розповідає Cultura Colectiva news.
У повідомленні йдеться про те, що мільйон років тому кілька видів гомінідів населяли Африку. Маючи спільні еволюційні характеристики, вони йшли різними шляхами залежно від свого раціону. Про це стверджує група французьких і південноафриканських дослідників, які під керівництвом Вінсента Бальтера проаналізували зубну емаль трьох видів гомінінів парантропа, людини й австралопітека, щоб дізнатися про їхній раціон і з’ясувати причину успіхів і невдач як виду.
Ці три розвинених примати, згідно з деякими еволюційними теоріями, є найближчими предками сучасної людини. Але двоє з них — австралопітек і людина — мали різноманітну дієту, а третій, парантроп, мав виключно вегетаріанську дієту, і, на думку експертів, це призвело до зникнення, оскільки їхні адаптаційні можливості були обмежені перед обличчям змін довкілля.
Аналіз фрагментів зубів підтвердив перевагу вживання м’яса, оскільки це сприяло кращому розвитку мозку. Щоб дійти такого висновку, вчені виміряли наявність стронцію в зубній емалі, причому більший вміст вказує на овочеву дієту. Крім того, тепер можна з упевненістю сказати, що вужчий раціон передбачає більш обмежене середовище існування.
Також ми розповідали, що уявлення про жінку як виключно матір та домогосподарку не «традиційне» — науковці.