Догори
Дати відгук

Регулятори ЄС попередили, що часті ревакцинації проти COVID-19 можуть негативно вплинути на імунну відповідь

Противірусні препарати зберігають свою ефективність проти омікрону, та й нова вакцина на підході.

2 хв на прочитання14 Січня 2022, 14:34
Поділитись:

За даними Європейського агентства з лікарських засобів, повторні бустерні дози кожні чотири місяці можуть зрештою послабити імунну відповідь і «втомити людей». Агентство зазначає, що натомість країни повинні залишати більше часу між програмами ревакцинації та прив’язувати їх до початку холодного сезону в кожній півкулі, дотримуючись плану, визначеного стратегіями вакцинації проти грипу. Про це повідомляє Bloomberg.

Порада стосується деяких країн, які розглядають можливість запропонувати людям повторні ревакцинації, щоб забезпечити додатковий захист від зростаючих омікронних інфекцій. Раніше цього місяця Ізраїль став першою країною, яка почала вводити друге прискорювальне або четверте щеплення людям старше 60 років. Велика Британія заявила, що бустери забезпечують гарний рівень захисту, і наразі немає потреби у повторному бустері, але переглядатиме дані в міру їх надходження.

Бустери «можна робити один раз, а може й двічі, але це не те, що ми можемо думати, що потрібно повторювати постійно», сказав Марко Кавалері, керівник відділу біологічних загроз здоров’ю та стратегії вакцин EMA на брифінгу у вівторок.

«Нам потрібно подумати про те, як ми можемо перейти від поточної пандемічної ситуації до більш ендемічної», — додав він.

Регулятор ЄС також заявив на брифінгу, що пероральні та внутрішньовенні противірусні препарати, такі як Паксловід і Ремдесивір, зберігають свою ефективність проти омікрону. Агентство повідомило, що щонайшвидше у квітні воно може затвердити нову вакцину, спрямовану на певний варіант, оскільки процес займає близько трьох-чотирьох місяців. Деякі з найбільших у світі виробників вакцин заявили, що розглядають виробництво вакцин проти нових варіантів.

Також ми розповідали про «вакцину для бідних»: нова розробка може змінити світові правила гри.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.