Догори
Дати відгук

Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО

У доопрацьованому проєкті має бути врахована специфіка української економіки.

2 хв на прочитання11 Травня 2021, 13:34
Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО
Поділитись:

У забрудненні повітря знайшли чинники для економічної небезпеки України. Такий висновок зробили в РНБО, проаналізувавши один із законопроєктів. 

Йдеться про Проект закону про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№ 4167), який затвердив Екокомітет.  Як інформує РБК-Україна, законопроєкт необхідно доопрацювати, залучивши до цього представника апарату Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

Проєкт закону про промислове забруднення в нинішній редакції не враховує українські реалії та містить ряд критично-негативних норм, які містять потенційні загрози для національної безпеки України. Це, зокрема, короткий період для переходу підприємств до нових екологічних норм (чотири роки), в той час, як у ЄС аналогічний перехід відбувся протягом декількох десятків років (у Польщі — 20 років, Словаччині — 17 років).

У РНБО також вважають, що з урахуванням різних технологічних рівнів українських і європейських підприємств, встановлення європейських норм викидів у настільки обмежені терміни може призвести до зупинки частини підприємств, що негативно позначиться на економічному стані України

Крім цього у РНБО мають численні претензії до процесу надання відстрочки до семи років  до такого переходу для українських підприємств.

«Україна теж не повинна повністю копіювати європейські нормативи, встановлюючи їх безумовну обов’язковість для українських підприємств. Враховуючи вищезазначене, акцентуємо, що законопроект № 4167 є загрозою для економічної безпеки України, несе значні негативні соціальні та економічні наслідки, і не може бути підтриманий Верховною Радою. У доопрацьованому проєкті має бути врахована специфіка української економіки, відображений прагматичний підхід щодо переходу, відсутня жорстка прив’язка до європейських норм і наданий прозоріший механізм для отримання відступу», — резюмують у РНБО.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада провалила екологічний закон про забруднення повітря.  Депутати  направили законопроєкт до профільного комітету, щоб той підготував його до повторного першого читання.

До слова, природоохоронці збирають підписи під зверненням на захист природних екосистем у межах земельної реформи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання4 години тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитання5 годин тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання5 годин тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання6 годин тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання6 годин тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання8 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання9 годин тому
Вчені пояснили, хто має більше шансів бути щасливим
1 хв на прочитанняВчора