Догори
Дати відгук

Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО

У доопрацьованому проєкті має бути врахована специфіка української економіки.

2 хв на прочитання11 Травня 2021, 13:34
Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО Проєкт закону про промислове забруднення у нинішній редакції не враховує українські реалії — РНБО
Поділитись:

У забрудненні повітря знайшли чинники для економічної небезпеки України. Такий висновок зробили в РНБО, проаналізувавши один із законопроєктів. 

Йдеться про Проект закону про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№ 4167), який затвердив Екокомітет.  Як інформує РБК-Україна, законопроєкт необхідно доопрацювати, залучивши до цього представника апарату Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

Проєкт закону про промислове забруднення в нинішній редакції не враховує українські реалії та містить ряд критично-негативних норм, які містять потенційні загрози для національної безпеки України. Це, зокрема, короткий період для переходу підприємств до нових екологічних норм (чотири роки), в той час, як у ЄС аналогічний перехід відбувся протягом декількох десятків років (у Польщі — 20 років, Словаччині — 17 років).

У РНБО також вважають, що з урахуванням різних технологічних рівнів українських і європейських підприємств, встановлення європейських норм викидів у настільки обмежені терміни може призвести до зупинки частини підприємств, що негативно позначиться на економічному стані України

Крім цього у РНБО мають численні претензії до процесу надання відстрочки до семи років  до такого переходу для українських підприємств.

«Україна теж не повинна повністю копіювати європейські нормативи, встановлюючи їх безумовну обов’язковість для українських підприємств. Враховуючи вищезазначене, акцентуємо, що законопроект № 4167 є загрозою для економічної безпеки України, несе значні негативні соціальні та економічні наслідки, і не може бути підтриманий Верховною Радою. У доопрацьованому проєкті має бути врахована специфіка української економіки, відображений прагматичний підхід щодо переходу, відсутня жорстка прив’язка до європейських норм і наданий прозоріший механізм для отримання відступу», — резюмують у РНБО.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада провалила екологічний закон про забруднення повітря.  Депутати  направили законопроєкт до профільного комітету, щоб той підготував його до повторного першого читання.

До слова, природоохоронці збирають підписи під зверненням на захист природних екосистем у межах земельної реформи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне
Нова хвиля COVID-19 в Азії: Гонконг і Сінгапур фіксують зростання захворюваності
1 хв на прочитання30 хвилин тому
M142 HIMARS
Україна заплатила $770 млн за несправну чи взагалі не отриману зброю — Financial Times
1 хв на прочитаннягодина тому
Україна визначила склад делегації на переговори з Росією в Стамбулі
Зеленський затвердив склад української делегації на переговори з РФ у Стамбулі
2 хв на прочитання4 години тому
Фото: Максим Нікітін
Салат з курячим філе та кукурудзою — більше не потрібно думати, що приготувати на обід чи вечерю
1 хв на прочитання7 годин тому
Частіше вражає жителів бідних країн, переважно з низькою вагою: науковці визнали 5-й тип діабету, пов’язаний із недоїданням
1 хв на прочитання8 годин тому
Коли настане мир в Україні та чому Трамп так дивно поводиться: ось що розповів відомий американський філософ Фукуяма
4 хв на прочитання14 годин тому
Астропрогноз на 16 травня 2025 року, який розкриє вашу справжню силу
8 хв на прочитанняВчора
Папі Римському Леву XIV передали списки українських захисників, які перебувають у полоні
1 хв на прочитанняВчора