Ожиріння серед молоді зросло в чотири рази — статистика
В абсолютних цифрах це дорівнює 880 млн дорослих і 159 млн дітей і підлітків у всьому світі.
Кількість людей із надмірною вагою, відомою як ожиріння, різко зросла. Згідно з дослідженням, у 2022 році від цього страждало понад 1 млрд людей у всьому світі. Частка людей з надмірною вагою серед населення зросла більш ніж удвічі з 1990 року, повідомляє Die Zeit із посиланням на науковий журнал The Lancet.
Серед дорослого населення частка жінок у світі подвоїлася з 1990 року до 18,5 %, а серед чоловіків — потроїлася до 14 %.
Серед молоді у віці від п'яти до 19 років цей показник навіть збільшився вчетверо. У 2022 році 9,3 % хлопчиків вважалися хворими на ожиріння, 6,9 % дівчаток.
В абсолютних цифрах це дорівнює 880 млн дорослих і 159 млн дітей і підлітків у всьому світі. За словами Маджида Еззаті з Імперського коледжу в Лондоні, в деяких заможних країнах і певних демографічних і вікових групах цей показник досяг плато чи дещо знижується, наприклад, серед жінок в Іспанії та Франції.
За даними Німецького товариства ожиріння, ожиріння — це хронічне захворювання, яке визначається як збільшення кількості жиру в організмі, що перевищує нормальний рівень. Чи страждає хтось на це захворювання, визначається відповідно до ваги та зросту — індексу маси тіла (ІМТ). ІМТ 30 вважається ожирінням I ступеня. Ожиріння може викликати серцево-судинні захворювання, діабет і деякі форми раку.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка брала участь у дослідженні, ризик ожиріння можна знизити за допомогою правильного харчування та фізичних вправ із раннього віку. Уряди повинні забезпечити, щоби продукти і напої, які містять сіль, жир і цукор, не продавалися поблизу шкіл, а також обмежити рекламу, орієнтовану на дітей. Вони також повинні проводити кампанії щодо переваг правильного харчування та фізичної активності. ВООЗ визнала, що правильне харчування може бути дорогим.
Найбільше людей з ожирінням живе в Океанії. Острівні держави в Тихому океані, такі як Ніуе, Тонга й Американське Самоа, мають найвищі показники — понад 60 %. Катар, Єгипет, Чилі та США також увійшли до першої десятки в окремих категоріях. Найнижчі показники були зафіксовані на Мадагаскарі, в Буркіна-Фасо, В'єтнамі й Ефіопії. Зростання було швидким у США, серед інших країн: частка жінок з ожирінням зросла з 21,2 % у 1990 році до 43,8 % у 2022 році, тоді як частка чоловіків — з 16,9 % до 41,6 %.
Більше новин читайте на GreenPost.