Офіційна смертність від коронавірусу в Україні становить 33%
Це в десять разів більше, ніж загальносвітовий показник
Якщо вірити офіційним даним Міністерства охорони здоров'я України, то смертність від коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні складає 33%.
Нагадаємо, в Україні зафіксовано першу смерть від коронавірусу. Померла жінка з Житомирщини, яка була шпиталізована 12-го березня. Як повідомляли в МОЗ, її випадок був одним з трьох офіційно зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19.
Таким чином, якщо вірити статистиці МОЗ, смертність від вірусу в Україні становить 33%.
При цьому, Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що смертність від коронавірусу SARS-CoV-2 у світі становить 3,4%. Водночас цей показник варіюється по країнах. Так, смертність у Китаї склала 3,9%, в Італії – близько 5%, а в Південній Кореї лише 0,86%.
Очевидно, що цей показник залежить від методу підрахунків, який застосовується у кожній країні, а також від загального стану системи охорони здоров'я, наявності тестів на коронавірус, частоти їх застосування тощо. Так, високу смертність в Італії дехто пов'язує з їхнім методом виявлення вірусу. Принаймні спочатку в Італії шукали коронавірус в усіх літніх людей, померлих від пневмонії. І часто знаходили. А, для прикладу, Швеція взагалі вирішила не обліковувати людей, що хворі на коронавірус, але не знаходяться у зоні ризику.
У порівнянні з показниками інших країн, смертність від коронавірусу в Україні, що базується на офіційних показниках МОЗу, є неймовірно високою – найвищою на планеті і в десять разів вищою за світовий показник. Це може свідчити про те, що в Україні не три випадки захворюваності на COVID-19, а значно більше. Щоб «дотягнути» до середньосвітового показника у 3,4%, мусить бути близько 30 хворих.
Але й цей показник не відповідатиме дійсності, якщо припустити, що кількість смертей від коронавірусу в Україні перевищує одну. Для цього треба також припустити, що система охорони здоров'я України не виявила усіх коронавірусних випадків у людей, які останнім часом померли від пневмонії. Це далеко не фантастичне припущення.
Нагадаємо, померла на Житомирщині жінка протягом 12 днів після повернення в Україну вела досить активне соціальне життя. Вона приймала гостей, зустрічалася з людьми і ходила у церкву. Однак у Житомирській ОДА заявили, що вона контактувала з 26 особами, усі вони знаходяться в обсервації і у жодної з них не виявлено коронавірусу.