Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Небезпечна смертельна хвороба: сказ у собаки, лосиці, вівці та корови виявлено на Чернігівщині

Небезпечна смертельна хвороба: сказ у собаки, лосиці, вівці та корови виявлено на Чернігівщині

У селі Котів Остерської громади виявлено хвору на сказ лосицю.

2 хв на прочитання29 Жовтня 2024, 16:16
Небезпечна смертельна хвороба Небезпечна смертельна хвороба
Поділитись:

Вчора, 28 жовтня, на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській РДА було повідомлено про виявлення 4 випадків захворювання на сказ у Остерській і Деснянській громадах. Про це повідомляє "cheline".

Зокрема в селі Любечанів Остерської громади виявлено сказ у собаки, в цьому ж селі ще один випадок – сказ у вівці. У селі Котів Остерської громади виявлено хвору на сказ лосицю.

У селі Лутава Деснянської громади сказ знайдено у корови.

У результаті комісія, відповідно до інструкції, оголосила неблагополучними населеними пунктами ті, де було виявлено сказ, а також визначила загрозливу зону в радіусі 8 чи 7 кілометрів від них.

Головна причина непростої ситуації зі сказом в Остерській громаді в тому, що вона розташована в лісистій місцевості.

Леонід Мисливець, голова Остерської громади, зазначає, що проблеми виникають переважно через лисиць.

«Лисиці приходять у село і кусають домашніх тварин, зокрема собак, котів, корів… І лосиця, хвора на сказ, заходила до села Котів. У нашій громаді взагалі найгірша ситуація в цьому питанні, на жаль.

Скоро буде відкриття відстрілу лисиць, але цю роботу треба було починати ще з серпня. Бо мало не кожен день доводиться згадувати про сказ. Адже через заборону відстрілу диких тварин дуже багато лисиць розвелося. Наприклад, у місті Остер у суботу трапилася надзвичайна ситуація: люди скаржилися, що, скоріш за все, лисиці покрали курей», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Леонід Мисливець, голова Остерської громади.

До Остерської громади вже приїздив керівник Чернігівської районної лікарні, тож уже узгоджені дії, згідно з рішенням протиепізоотичної комісії.

«Сьогодні голова нашої громади підпише розпорядження, відповідно до якого відбудеться подвірний обхід, людям донесуть інформацію про ситуацію, що виникає в громаді, та небезпеку сказу. І як діяти в разі виявлення ознак сказу у тварини, зокрема великої рогатої худоби чи інших тварин. Щоб потім людей не доводилося вакцинувати.

Це не в нашій громаді, але був випадок, що в корови тече слина, а людина подумала, що тварина вдавилася яблуком чи картоплиною, і полізла тварині до рота. А це в корови були ознаки сказу.

Також ми зробили пероральну імунізацію. Ветеринарна служба сумісно з працівниками лісового господарства, залучалися й наші старостати. Будемо сподіватися, що вона дасть свій результат», – сказав Володимир Пономаренко.

Більше новин читайте на GreenPost

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.