Не тільки спиртне: які продукти можуть показати проміле під час перевірки на алкоголь
Етанол у крові в деяких випадках може з’явитися навіть натще.
Кожен автомобіліст знає про те, що сідати за кермо п’яним категорично заборонено. Справа не лише в тому, що такою поведінкою автомобіліст підставляє під удар як численних колег з автомобільного руху, так і пішоходів, водночас ставлячи під загрозу себе та своїх близьких, які перебувають у салоні. Окрім того, «нарвавшись» у такому вигляді на перевірку, водій гарантовано втратить права на керування ТЗ. Ось тільки є одна проблема при вимірі драгером. Інколи трапляються ситуації, коли водій може отримати протокол за ст. 130 КУпАП навіть тоді, коли він зовсім не вживав алкоголь. Про це розповідає «Автострайк».
Далеко не тільки спиртовмісні напої під час перевірки на алкотестері покажуть позитивний результат у вигляді проміле. Ба більше, етанол у крові в деяких випадках може з’явитися навіть натще. Річ у тім, що у деяких людей у стресових ситуаціях організм виробляє підвищену кількість цієї речовини, внаслідок чого може статися інтоксикація крові, як після вживання алкогольного напою. Але найголовніше, що проміле впевнено показують деякі продукти харчування, абсолютно невинні на перший погляд.
Важливо запам’ятати загальне правило: проміле на алкотестері стабільно показують будь-які продукти харчування, при виробництві яких використовуються процеси бродіння, а також продукти, які наповнюються алкоголем при приготуванні. Отже…
Безалкогольне пиво. Цей напій не є «порятунком» для любителів випити пивка. На алкотесті такий напій може показати від 0,1 до 0,4 проміле.
Шоколадні цукерки, ромова баба, інша випічка. Сьогодні багато випічки для м’якості обробляють спиртовмісними рідинами. У результаті все перераховане може показати від 0,1 до 0,3 проміле.
Кефір, йогурт, кумис. Ці продукти легко показують до 0,6 проміле в крові.
Деякі фрукти та соки. Наприклад, апельсин може показати до 0,2 проміле, банан — до 0,22 проміле, апельсиновий сік — до 0,3 проміле.
Чорний хліб із маслом та сирокопченою ковбасою — до 0,2 проміле.
Будь-які спиртовмісні медичні препарати: численні спреї для горла, собача кропива, корвалол, валокордин, календула, валер’янка, глід і багато інших настоянок. Перелік наведених ліків не повний. Ліки показують від 0,1 до 0,5 проміле.
Зрештою, варто згадати про те, що підвищене виділення етанолу в організмі можуть провокувати навіть нав’язливі (чи не дуже) думки про спиртне. Науково доведено, що такі фантазії можуть підвищити вміст спирту в крові до 0,12 проміле.
Нагадаємо також, що відмова від алкоголю призводить до старечого недоумства — науковці.