Догори
Дати відгук

Названо причини, чому підвищується рівень цукру в крові, навіть якщо у вас немає діабету

Можливо, він не призведе до цукрового діабету, але негативно вплине на внутрішні органи.

2 хв на прочитання20 Червня 2022, 07:44
Поділитись:

Навряд чи хтось цілеспрямовано контролює рівень цукру в крові, особливо якщо жодних скарг і додаткових симптомів немає. Але якщо випадково його виміряти, то виявиться, наприклад, що цифри зашкалюють. Правда, це зовсім не означає, що у вас розпочався цукровий діабет. Цукор у крові може підвищуватись з інших причин навіть у недіабетиків.

Симптоми високого рівня глюкози:

  • спрага;
  • часте сечовипускання;
  • нудота та блювання;
  • біль у животі;
  • втома;
  • головний біль;
  • розмитий зір.

Причини підвищення цукру в крові без цукрового діабету

Експерти Timesofindia попереджають, що на рівень цукру в крові впливають наші повсякденні справи. Дуже часто причиною високого рівня цукру в крові стає нездоровий спосіб життя. Це і неправильне харчування, відсутність фізичної активності, стреси, поганий сон.

Якщо рівень цукру довго залишається високим, це може стати проблемою. Тривалий високий рівень цукру в крові може сповільнювати одужання після перенесених захворювань, збільшувати ризики інфекцій та негативно впливати на внутрішні органи — особливо на очі та нирки, збільшувати ймовірність серцевого нападу та інсульту.

Чому ж підвищується рівень цукру в крові?

Синдром полікістозних яєчників. У жінок репродуктивного віку синдром полікістозних яєчників призводить до гормонального дисбалансу. Річ у тім, що при цьому захворюванні клітини та тканини в організмі жінки стають несприйнятливими до інсуліну. Через це зростає його виробництво. Інсулін провокує вироблення тестостерону.

У кожної третьої жінки з синдромом полікістозних яєчників встановлено діагноз «цукровий діабет», у решти спостерігають підвищення цукру в крові.

Стрес. Ще одна причина, через яку змінюється рівень гормонів. У цьому випадку росте кортизол та адреналін. Вони, своєю чергою, призводять до стрибка рівня цукру у крові, оскільки кортизол блокує здатність інсуліну видаляти надлишок глюкози.

Це природна реакція на емоційний стрес, через який проходить людина, констатують ендокринологи.

Інфекції. Механізм впливу на організм приблизно такий самий, як і у стресу. Оскільки будь-яка інфекція — це випробування для всіх систем.

Ліки. У списку препаратів, що підвищують рівень цукру, — дофамін, імунодепресанти, кортикостероїди, які здатні активувати в крові ферменти, що підтримують глюкозу на постійно високому рівні.

Ожиріння. Надлишок жирових клітин робить наш організм стійким до інсуліну. Глюкоза гірше видаляється з крові та починає накопичуватися.

Також ми розповідали про зниження цукру в крові: три народні рецепти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.