Догори
Дати відгук

Найбільш небезпечні народні методи лікування простуди і грипу

Зокрема, «пропарювання» категорично заборонено.

3 хв на прочитання22 Жовтня 2021, 08:11
Поділитись:

Грип, респіраторні вірусні захворювання - часта причина звернення до лікаря в холодний період року. Перебіг хвороби багато в чому залежить від причинного фактора, сили імунного захисту людини, а також наявності супутніх хронічних захворювань.

Важливим нюансом є методи лікування патології. Багато з нас, не звертаючи уваги на симптоми грипу, продовжують ходити на роботу, відвідувати громадські місця, вести звичний спосіб життя. Найчастіше все це призводить до розвитку ускладнень, говорять медики однієї зі столичних клінік сімейної медицини.

Ще однією причиною появи небажаних наслідків є використання небезпечних методів лікування, які зазвичай людина знаходить в інтернеті або виконує поради сусідів, знайомих.

Парові інгаляції з використання гарячої картоплі, відвару трав. Подібні методи небезпечні тим, що людина не може контролювати температуру вдихуваного пара, що загрожує опіком слизової дихальних шляхів. Крім того, безконтрольне застосування інгаляцій може призвести до поширення інфекції, посилення запалення. У наш час чудовою альтернативою є небулайзери, які широко використовуються як в педіатрії, так і у дорослих. Завдяки вмісту в парі лікарських частинок різного діаметра, вони можуть проникати глибоко в альвеоли або затримуватися на слизовій верхніх дихальних шляхів. Таким чином, вдається впливати безпосередньо на запальний осередок, що неможливо при проведенні звичайних парових інгаляцій.

Горілка з різними добавками, наприклад, перцем. Вживання алкоголю супроводжується сп'янінням, через що людина може неадекватно оцінювати свій стан. Внаслідок наступаючої сонливості він може не відчувати наростаючу гіпертермію і вчасно не відреагувати на неї. Крім того, у кожного з нас здатність «переробляти» алкоголь різна, тому один і той же обсяг горілки у одного - може не викликати ніякої реакції, а в іншого - стати причиною отруєння.

Рецепти з використанням початково небезпечних інгредієнтів, наприклад, отруйних грибів, гасу. Полоскання горла гасом, як іноді радять при ларингіті, може привести до опіку слизової оболонки ротової порожнини. Крім того, вдихання пара може призвести до ураження слизової органів дихальної системи.

Банки - старий перевірений метод, однак далеко не всі вміють правильно його використовувати. Нерідко в лікарню звертаються пацієнти з опіками шкіри, гематомами після постановки банок. Ускладнення найчастіше спостерігаються у людей з тонкою, чутливою шкірою, проте від «лікаря» також чималу залежить.

Гарячі ванни, лазня. У гострий період хвороби, коли у людини висока температура (вище 38 градусів), нездужання, ломота в тілі, «пропарювання» категорично заборонено. По-перше, температура тіла починає наростати. По-друге, у хворого спостерігається зневоднення. По-третє, прогресує запалення в організмі.

До слова,  українські вчені знайшли речовину, яка запобігатиме гострому ураженню легень у хворих на коронавірус.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання49 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання2 години тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання4 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання10 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора