На що слід звернути увагу, вибираючи мазь від варикозу
І коли використання крему від варикозу не буде ефективним.
Варикозна хвороба досить поширена. За даними різних авторів, тією чи іншою мірою виразності її ознаки мають до 89 % жінок та до 66 % чоловіків із числа жителів розвинених країн. Тому мазі, креми та гелі від варикозу дуже популярні. У відкритих медичних джерелах можна знайти рекомендації щодо того, як знайти «правильний» противарикозний засіб.
Коли є сенс використовувати мазь від варикозу
Креми, мазі та гелі можуть усунути симптоми хвороби тільки на ранніх стадіях. Підходять вони і для профілактики варикозу. Найкращий ефект досягається при паралельному використанні компресійного трикотажу. Однак для цього потрібно відвідати лікаря, який порекомендує конкретний крем або мазь від варикозу, а також визначить міру компресії.
Якщо ж на ногах уже з’явилися яскраво виражені, набряклі вени, то використання крему від варикозу не буде ефективним. Тут потрібен серйозніший підхід, тому обов'язково порадьтеся з лікарем.
Склад препарату та діючі речовини
Креми, мазі та гелі від варикозу переважно відрізняються діючими речовинами, і тому, роблячи вибір на користь будь-якої марки, звертайте увагу на склад препарату та активні компоненти.
- Троксерутин підвищує міцність капілярів, покращує мікроциркуляцію у тканинах шкіри, зменшує запалення та знімає набряк (зникає відчуття тяжкості в ногах!);
- Гепарин активізує кровотік та допомагає розсмоктування тромбів.
- Екстракт кінського каштана знімає біль та усуває набряки (зникає відчуття втоми, болю в ногах).
- Пантенол, календула, екстракт ламінарії зволожують, загоюють мікротріщини на шкірі стоп ніг, допомагаючи регенерації тканин.
- Ментол і олія м'яти перцевої освіжають шкіру, мають охолоджуючий ефект («ефект легких ніг»).
- Рутин знижує проникність клітинних мембран та захищає стінки судин.
- Ліщина та хвощ підвищують тонус венозної стінки.
Також ми розповідали про варикоз: причини та способи позбутися без медикаментів.
Окрім того, ми писали, як визначити свою стадію варикозної хвороби: радить флеболог.