На Одещині різко зросла кількість укусів кліщів: виявлено випадки хвороби Лайма
Медики попереджають про збільшення активності кліщів та закликають до обережності через ризик інфікування небезпечними хворобами.

В Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили про значне зростання кількості випадків укусів кліщами серед мешканців регіону. За останній тиждень цей показник збільшився майже на 40%.
До вірусологічної лабораторії надійшло 19 зразків кліщів для дослідження, в одному з яких було виявлено збудник кліщового бореліозу, також відомого як хвороба Лайма.
Медики нагадують, що першим симптомом хвороби Лайма є почервоніння на місці укусу кліща. Згодом можуть з'явитися головний біль, ломота у тілі та загальна слабкість. Важливо зазначити, що відсутність лікування на ранній стадії може призвести до серйозних уражень різних органів і систем, включаючи шкіру, суглоби, м'язи, нервову та серцево-судинну системи, і навіть до інвалідності. Ризик інфікування зростає зі збільшенням тривалості присмоктування кліща. Якщо кліщ перебував на тілі менше доби, вірогідність зараження є досить низькою, але після трьох діб наближається до 100%.
Як повідомляло раніше «Одеське життя», минулого року на Одещині було зареєстровано 47 випадків хвороби Лайма, серед яких 12 дітей. Також стався один летальний випадок від кліщового вірусного енцефаліту через пізнє звернення за медичною допомогою.
У зв'язку зі зростанням активності кліщів, медики закликають мешканців та гостей Одеської області бути особливо уважними та обережними під час перебування на природі, у парках та скверах. Рекомендується використовувати захисні засоби, носити відповідний одяг та ретельно оглядати тіло після повернення додому. У разі виявлення кліща слід негайно звернутися до медичного закладу для його видалення та отримання консультації щодо подальших дій. Самолікування є недопустимим.
Більше новин читайте на GreenPost.







