На Черкащині підприємець "наловив" риби на понад 35 млн грн
Збитки, завдані державі незаконним видобутком водних ресурсів, становлять понад 35 млн грн.
За процесуального керівництва прокурорів Черкаської окружної прокуратури двом чоловікам повідомлено про підозру за фактом вчинення злочину, пов’язаного з легалізацією майна, одержаного злочинним шляхом (ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209 КК України). Про це йдеться упресрелізі Черкаської обласної прокуратури.
За даними слідства, у серпні 2023 року директор одного із приватних акціонерних товариств Черкащини, діяльність якого повʼязана з видобутком водних ресурсів, організував схему з легалізації майна, отриманого злочинним шляхом.
Підприємець, не маючи відповідних квот, залучив інших осіб і здійснив вилов певних видів риби на території Черкаського району.
А в подальшому реалізував рибу через іншого суб’єкта господарювання.
Здобутими внаслідок незаконних дій коштами в розмірі понад 180 тис. грн підозрювані розпорядилися на власний розсуд.
Збитки, завдані державі незаконним видобутком водних ресурсів, становлять понад 35 млн грн.
Наразі організатору злочину та його спільнику обрано запобіжний захід у вигляді застави на загальну суму понад 2 млн. грн.
Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюють слідчі Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області.
Довідково: санкція ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Більше новин читайте на GreenPost.