"Мозкова деградація": Оксфордський словник визначив слово року
Інтернет користувачі занепокоєні там, як деградує свідомість суспільства з поширенням безглуздого контенту в інтернеті.
Оксфордський словник англійської мови щороку обирає слово, яке інтернет користувачі впродовж року "гуглили" найбільш активно. Цьогоріч таким словом став вираз brain rot (мозкова деградація). Це надмірне споживання безглуздого контенту, який шкодить людині. Про це повідомили у пресслужбі видавництва університету Oxford University Press.
"Мозкова деградація" (brain rot) означає погіршення ментального чи інтелектуального стану через надмірне споживання контенту, особливо онлайн, який вважається незначним або таким, що не стимулює інтелектуально. У 2024 році термін став популярним через зростання занепокоєння впливом низькоякісного онлайн-контенту, особливо у соціальних мережах. Використання цього виразу зросло на 230% порівняно з попереднім роком.
Вперше термін з’явився у 1854 році в книзі Генрі Девіда Торо "Волден", де автор критикує прагнення до простих ідей на шкоду складним, називаючи це "мозковою гниллю". Сьогодні термін використовується для опису впливу низькоякісного контенту на суспільство, особливо серед молоді, та його здатності погіршувати когнітивні зусилля.
Популярність "мозкової деградації" зросла завдяки TikTok і мемам, як-от відео "Skibidi Toilet" та "only in Ohio", які стали символами низькоякісного розважального контенту. Ці тенденції породили нову мову, наприклад, "skibidi" для позначення абсурдного та "Ohio" — для дивного чи незручного.
Паралельно відбувається серйозна дискусія про вплив такого контенту на психічне здоров’я. У США навіть опублікували рекомендації, як розпізнати ознаки "мозкової деградації".
Президент Oxford Languages Каспер Гратволь зазначив, що термін став відображенням суспільної стурбованості віртуальним життям. Він також зауважив іронію в тому, що покоління Z та Альфа, які створюють і споживають такий контент, самі популяризували термін у соцмережах. Цей процес демонструє самоусвідомленість молоді щодо впливу цифрової культури.
Більше новин читайте на GreenPost.