Догори
Дати відгук

Жодного слова про вакцинацію: нові рекомендації ВООЗ щодо COVID-19

Передача вірусу залежить від таких факторів, як відстань між людьми, вентиляція та час перебування у конкретному місці.

2 хв на прочитання18 Січня 2023, 09:46
Поділитись:

У ВООЗ випустили нові рекомендації щодо епідеміологічних заходів при інфікуванні COVID-19, повідомляють в ООН.

У тексті новини жодного разу не згадується вакцинація. Натомість експерти рекомендують хворим із симптомами ізолюватися від оточуючих на десять днів, при безсимптомному перебігу хвороби — на п'ять днів. Термін ізоляції може бути скорочений у разі негативного результату експрес-тесту. Крім того, ВООЗ оновила рекомендації щодо лікування та ще раз наголосила на важливості носіння масок.

Ці нові рекомендації засновані на даних 12 досліджень за участю 2799 осіб, які показали, що люди без симптомів менше заражають інших, а якщо і заражають, то хвороба рідко призводить до госпіталізації.

Використання експрес-тесту до десятого дня може скоротити тривалість ізоляції на три дні. Коротший період ізоляції, як зазначають у ВООЗ, дозволяє пом'якшити соціально-економічні наслідки пандемії.

«Ми закликаємо уряди та роботодавців підтримувати людей із SARS-CoV-2, щоб вони могли дотримуватись термінів ізоляції та зменшити шанси передачі інфекції», — зазначила Джанет Діаз, провідний спеціаліст програми ВООЗ із реагування на COVID-19.

Що ж до лікування, то ВООЗ також рекомендувала розширити використання антивірусного препарату нірматрелвір-ритонавір (продається під брендом Paxlovid) для вагітних і жінок-годувальниць. Нірматрелвір-ритонавір було вперше рекомендовано ВООЗ у квітні 2022 року. ВООЗ наполегливо рекомендує застосовувати його при лікуванні пацієнтів із легкою або помірною формою COVID-19, які, однак, належать до групи високого ризику.

У той же час у ВООЗ ще раз наголосили на небажаності використання препаратів із моноклональними антитілами (сотровімаб, касирвірімаб/імдевімаб), оскільки у них дуже низька ефективність проти циркулюючих сьогодні варіантів SARS-COV-2.

Тимчасом на прес-конференції з COVID-19, яка відбулася напередодні в Женеві, представниця ВООЗ д-р Марія Ван Керкхове пояснила, що передача вірусу залежить від таких факторів, як відстань між людьми, вентиляція та час перебування у конкретному місці. Саме тому ВООЗ закликає людей, як і раніше, носити маски, наприклад, у переповнених приміщеннях чи місцях із поганою вентиляцією.

«Є низка інших факторів, які також важливі, але маски — це один із заходів, які ми рекомендуємо, коли ви перебуваєте в приміщенні і не можете дистанціюватися», — підкреслила Ван Керкхове.

Нагадаємо також, що у США заявили про потенційні ризики інсульту після застосування бустерної вакцини від Phizer.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost