Догори
Дати відгук

Міжнародний день шахів: гра, корисна для здоров’я

Не конче займатися шахами професійно — ця настільна стратегічна гра доступна всім.

2 хв на прочитання20 Липня 2024, 07:32
Зображення створено ШІ Зображення створено ШІ
Поділитись:

20 липня відзначається Міжнародний день шахів. Його почали святкувати з1966 року за рішенням Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ). Шахи називають по-різному: гра королів, гімнастика для розуму, одна з найгеніальніших ігор…

Не конче займатися шахами професійно — ця настільна стратегічна гра доступна всім. Вона має численні переваги для розвитку мозку та загального благополуччя. Ось кілька основних переваг гри в шахи:

Покращення когнітивних навичок. Гра в шахи вимагає аналізу, планування та передбачення ходів суперника. Це розвиває логічне та стратегічне мислення. Також запам'ятовування комбінацій і стратегій покращує робочу та довгострокову пам'ять. Окрім того, шахи сприяють розвитку здатності зосереджуватися протягом тривалого часу.

Розвиток творчості. Шахи заохочують гравців розглядати різні варіанти ходів і можливі сценарії розвитку гри. Гравці розвивають здатність створювати унікальні та неочікувані стратегії.

Покращення навичок вирішення проблем. Гравці вчаться аналізу, постійно оцінюючи ситуацію на дошці та шукаючи найкращі рішення. Шахи змушують гравців аналізувати свої помилки та вчитися на них, розвиваючи критичне мислення.

Емоційна стійкість. Гра в шахи допомагає розвивати терпіння та витримку. Гравці вчаться долати стрес — залишатися спокійними під тиском і приймати раціональні рішення.

Соціальні навички. Шахи навчають справедливої гри та поваги до суперника. Також гра в шахи з іншими людьми може сприяти розвитку навичок спілкування та співпраці.

Академічні переваги. Гра в шахи покращує здатність до математичних обчислень і розуміння математичних концепцій. Стратегічне мислення, розвинене в шахах, може покращити здібності до читання та розуміння текстів.

Профілактика когнітивних розладів. Регулярна гра в шахи підтримує мозок у тонусі — це може допомогти зберегти когнітивні функції в старшому віці та запобігти розвитку когнітивних розладів, таких як деменція.

Розвиток терпіння та уваги до деталей. Гравці в шахи вчаться звертати увагу на дрібні деталі, що може бути корисним у багатьох аспектах життя.

Гра в шахи — це більше, ніж просто розвага. Вона є ефективним інструментом для розвитку розумових здібностей, емоційної стійкості та соціальних навичок.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
ФОТО: ілюстративне
Солодка спокуса: небезпека цукрової залежності реальніша, ніж здається
4 хв на прочитання8 годин тому
ФОТО: ілюстративне / zokb.org.ua
Опікуються правильною поставою і рівною ходою: свято на честь ортопедів
3 хв на прочитання9 годин тому
ФОТО: Північне сяйво над Києвом / facebook.com/place.kyiv
Полярне сяйво в небі зможуть побачити українці
1 хв на прочитання12 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Фінські науковці пропонують «молочний коктейль із фекаліями» для дітей, народжених за допомогою кесаревого розтину
4 хв на прочитання18 годин тому
Охорона здоров'я, облік дітей та дискримінація - на черговому засіданні уряду ухвалили рішення
2 хв на прочитанняВчора
Небезпечна смертельна хвороба: сказ у собаки, лосиці, вівці та корови виявлено на Чернігівщині
2 хв на прочитанняВчора
У одеському обласному МСЕК викрили багатоступеневу схему встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним
2 хв на прочитанняВчора
Як правильно наносити маски на обличчя для максимального ефекту
2 хв на прочитанняВчора