Догори
Дати відгук

Міжнародний день логопеда: кому, коли й куди звертатися по допомогу

«Такий діагноз учетверо частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток».

3 хв на прочитання16 годин тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Коли маленькі діти лише опановують людську мову, їхня смішна вимова сприймається зворушливо. Проте якщо з віком вони так і не починають розмовляти нормально, це вже не викликає замилування. Де ж межа між віковими особливостями та появою проблем? 14 листопада відзначають Міжнародний день логопеда. Логопед — це спеціаліст, який допомагає дітям і дорослим виправляти порушення мовлення та комунікації. Він працює з різними мовленнєвими розладами, такими як заїкання, неправильна вимова звуків, затримка мовленнєвого розвитку, труднощі з читанням і письмом, а також мовленнєві труднощі після інсульту чи травм.

Логопед проводить діагностику, щоб визначити характер і причини проблем, а потім розробляє індивідуальні вправи та методи, які допомагають покращити артикуляцію, словниковий запас, граматику і загальну впевненість у мовленні. Робота логопеда може охоплювати також розвиток навичок комунікації, соціальної взаємодії та навіть жестикуляції, що допомагає людям краще висловлювати свої думки та емоції.

Звісно, що раніше звернутися до логопеда, то краще. Вікторія Мовчан, психолог дошкільного навчального закладу м. Києва №677, у коментарі GreenPost наголосила, що ранній вік є критичним періодом для розвитку мовлення дитини, оскільки саме в цей час мозок дитини максимально вразливий і готовий сприймати нову інформацію та навички.

«Якщо дитина у два роки не вимовляє слова, досить низька звукова активність дитини або ж повна беззвучність, то батьки повинні запідозрити затримку мовленнєвого розвитку та звернутися до фахівця. Діагноз необхідно встановити раніше трьох-чотирьох років. Тоді дитина легше піддається корекції. Такий діагноз учетверо частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток», — розповідає психолог.

Говорячи про можливі причини проблем, Вікторія Мовчан називає ускладненні або патологічні пологи, а також те, що родина недостатньо уваги приділяє розвитку мовлення дитини — не читають багато книжок, не розмовляють із нею, не співають пісні.

Психолог радить використовувати розвиваючі ігри відповідно віку дитини, показувати різних  тварин — адже дитина повинна звуконаслідувати тварин.

«Від родини багато залежить в розвитку мовлення дитини. Розмовляйте з малюком, грайтесь, сприяйте розвитку, проводьте час разом», — закликає Вікторія Мовчан.

Вона пояснює, що профілактика затримки мовленнєвого розвитку дитини включає своєчасне звернення до лікаря — обов'язкові планові огляди невролога з дитиною до року. Також варто відвідати логопеда у віці двох із половиною років. Безкоштовну консультацію логопеда можна отримати в дитячому садочку 677, по вулиці Олекси Тихого, 21А (детальніша інформація за номером 063 9525290).

Лікування затримки мовного розвитку полягає в переважно в корекційній роботі психолога, логопеда та батьків.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.