Догори
Дати відгук

Мер столиці Колумбії запропонував парам приймати душ разом

Причина прозаїчна — недостатні запаси води.

3 хв на прочитання15 Квітня 2024, 20:16
Зображенн згенероване ШІ Зображенн згенероване ШІ
Поділитись:

Мер Боготи, столиці Колумбії, Карлос Фернандо Галан запропонував парам приймати душ удвох. Причиною є обмеження подачі води, розповідає The Guardian.

У Боготі запроваджено нормування води через погодний феномен Ель-Ніньйо, що означає, що місто може залишитися без води менш ніж за два місяці.

Основні райони були відключені від водопостачання в четвер, аби зберегти небезпечно низький рівень води у водосховищах, які залишилися без дощів через погодний феномен, відомий як Ель-Ніньйо.

Галан також попросив мешканців розглянути можливість повної відмови від щоденних гігієнічних процедур, враховуючи, що рівень води у водосховищах перебуває на «історичному мінімумі».

«Якщо ви не збираєтеся виходити з дому в неділю або будь-який інший день тижня, скористайтеся цим і не приймайте ванну», — закликав він напередодні відключення води.

Ель-Ніньйо, який зазвичай спричиняє зменшення кількості опадів у Південній Америці, цього року спричинив рекордні посухи і температуру, що змусило адміністрації в усьому регіоні вжити надзвичайних заходів.

Богота, розташована в горах Андах на висоті 2 600 м над рівнем моря, була врятована від найбільш апокаліптичних сцен. Зазвичай дощова столиця отримує в середньому 1020 мм опадів щороку.

Проте аномально довгі спекотні та сухі періоди спричинили лісові пожежі в лісах, що оточують столицю, задимлюючи деякі райони, і зараз рівень води у водосховищах, на які покладаються близько 10 млн людей, перебуває на «критичному» рівні.

Рівень води у водосховищі Чінгаза, яке забезпечує 70 % водопостачання столиці, становить 16 % — це найнижчий показник за всю історію спостережень.

За оцінками комунального водоканалу Боготи, води може залишитися приблизно на 54 дні.

Щоб запобігти катастрофі, місцева влада поділила Боготу на дев'ять зон, кожна з яких буде відключена від водопостачання на 24 години по черзі.

Мер не сказав, як довго триватимуть ці заходи, але попросив боготанців зменшити споживання, щоб вони закінчилися швидше.

«Не витрачаймо ні краплі води в Боготі в цей час», — сказав Галан журналістам на цьому тижні.

Богота — не єдине велике латиноамериканське місто, яке змушене вживати заходів для боротьби з посухою. Мехіко також нормує водопостачання протягом останнього місяця, а Гватемала оголосила надзвичайний стан у середу, намагаючись приборкати лісові пожежі.

Жителі Боготи залишились у роздумах, чи варто їм приймати душ, як довго і скільки відер наповнювати.

Мабуть, мало хто прислухається до поради Галана припинити купання, оскільки колумбійці надзвичайно уважно ставляться до гігієни, сказала Маріанна Гарсія Ачурі, 34-річна мешканка столиці, яка розповіла, що купається з відром, щоб заощадити воду.

«Я не думаю, що це станеться. Або, принаймні, якщо це станеться, вони нікому про це не розкажуть», — сказала вона.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.