Догори
Дати відгук

Меду з акації цьогоріч не буде, але можна покуштувати німфейний та іншу екзотику

Травень був невдалим для пасік

2 хв на прочитання12 Червня 2020, 11:51
Бджола запилює німфею. Київська область. Фото Сергія Щербака Бджола запилює німфею. Київська область. Фото Сергія Щербака
Поділитись:

Через холодний і дощовий травень бджолярі не тільки не отримали збори, а й значно витратилися на підгодівлю підопчних. Не дуже активно цвіла цьогоріч і акація, принаймні, на Київщині.

"В Києві свій мікроклімат. У мене пасіка серед акації - на 20 дерев два суцвіття. А в минулому році все було біле. В селі цвіте малина, багато сезонних квітів, але це все підтримуючий взяток. Можуть взяти з малини, з суниці, але в моєму випадку буде мед з деснянських заплавних лук, намішаний з липою. Дякуючи дощам луки квітують як ніколи за останні шість років", - повідомив GreenPost власник пасіки «Деснянські медозбори» Сергій Щербак.

Відсутність традиційних медоносів винахідливі пасічники планують компенсувати екзотичними видами меду.

"Молоді сім'ї-відводки я залишаю на садибі, де у мене все літо квітнуть сотні німфей різних сортів і кольорів. От цей мед, прямо із сотами куштують родичі, гості і сусіди. Нажаль, в промислових масштабах його виробляти не вдається, але це може бути ще однією атракцією для власників ставків риболовного спрямування", - розповів пасічник.

Як ми вже повідомляли, аномально холодний і дощовий травень приніс непрогнозовані проблеми бджолярам Київщини. Сильні сім’ї потребують багато меду, в той час як дощі тримали бджіл у вуликах. В окремі дні контрольні ваги на пасіці показували до мінус три кг. Це означає, що бджоли з’їли власні запаси, тож говорити про медове поповнення – навіть не доводиться.

Також GreenPost писав про те, що на думку експерта,  на світову пропозицію меду пандемія Covid-19 не сильно вплине.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.