- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Лісові орхідеї оточать зонами безпеки
Рубки знищують місця зростання орхідей, багатьох видів первоцвітів (підсніжники, шафрани, проліски тощо), інших рідкісних рослин. Це відбувається не тільки через знищення гусеницями тракторів та коліс вантажівок, а й через зміни освітленості, вологості, ерозію ґрунту.
Тому екологи пропонують скористатися світовим досвідом і створювати охоронні зони навколо місць зростання рідкісних видів рослин, а також розмноження і зимівлі тварин. В таких зонах забороняється проведення усіх видів рубок, рух техніки, перебування людей. Причому обмеження на більш віддалених від гнізда/кубла територіях можуть носити сезонний (тільки на період розмноження) характер.
Створювати зони простіше, ніж заказники, заповідні урочища або пам’ятки природи. Площі таких зон відносно невеликі, що дозволяє лісопідприємствам зберегти можливість активного господарювання на більшості своїх угідь. Тобто – це вигідна справа і для лісників.
«Охоронні зони повиннібути також передбачені для місць проживання, зростання, розмноження, зимівлі рідкісних видів звірів, амфібій, рептилій, комах, молюсків, а також для червонокнижних рослин, грибів, лишайників. Для цього необхідно внести відповідні зміни до Лісового кодексу України та Закону «Про Червону книгу України», що передбачають розробку та затвердження спеціального Положення про охоронні зони Кабміном України або Мінприродою України як це зроблено в Польщі», – зазначив під час круглого столу, який днями відбувся у Комітеті з питань екологічної політики, заступник голови комітету Олександр Маріковський.
Нагадаємо, що днями під головуванням народного депутата Олега Бондаренка обговорювалися правки до законопроєкту №2351 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)” перед другим читанням. Ухвалений Верховною Радою у першому читанні, цей законопроєкт передбачає й обов’язкове створення охоронних зон для рідкісних тварин та рослин у лісах.