Догори
Дати відгук

Лікарі пояснюють, чому спати на животі небезпечно

Не привчайте себе до цієї пози, потім не відвикнеться.

3 хв на прочитання13 Жовтня 2022, 00:32
Поділитись:

Сон — це чудовий стан. Якщо ще при цьому нам сняться барвисті сновидіння, яскраві та позитивні, це піднімає настрій, і вранці ми почуваємося набагато щасливішими.

Але в деяких людей цей стан затьмарюється інформацією про шкоду їхньої улюбленої пози — на животі. Вибрати інше положення тіла для них неможливо, бо й на спині, і на боці їм незручно. Все тіло затерпає, ниє і сон стає мукою. Чому не можна спати на животі? Чим небезпечна така поза? Про це розповідає A.Kiba.

Така поза, безперечно, зручна, але не дуже корисна для нашого здоров’я. Чому не можна спати на животі? Вже давно на це запитання відповіли лікарі. Вони стверджують, що під час сну в такому положенні відбувається здавлювання артерій у районі хребта, адже голова наша при цьому повернена вбік. У результаті кров у мозок цими судинами не надходить. Якщо ж при цьому людина страждає на атеросклероз, і артерію на іншому боці «забили» холестеринові бляшки, сірі клітини взагалі ризикують залишитися без кисню. Зрозуміло, що це дуже небезпечно. Якщо ви скажете, що не хворі на це захворювання, то у лікарів свій аргумент: колись ви постарієте, а там невідомо, яка болячка «спливе». Тому не привчайте себе до цієї пози, потім не відвикнеться. Це одна з основних причин, чому заборонено спати на животі.

Є й інші причини перестати спати на животі. Наприклад, під час сну в такій позі стискається грудна клітка. Як результат — дихання збивається і порушується. Людина не може повноцінно насичувати свій організм киснем, і вранці від цього почувається стомленою і не відпочилою. Відновити сили після такого сну важко.

Страждає від такої пози й черевна порожнина. Органи, які у ній розташовані, не мають можливості нормально виконувати свої функції повноцінно. Сексологи, наприклад, кажуть, що у подружжя можуть виникнути проблеми в інтимній сфері, якщо хтось віддає перевагу такій позі.

Наше обличчя також чітко показує, чому не можна спати на животі. У любителів поспати на животі також уранці часто набрякле обличчя. Окрім того, вранці ми прокидаємося «зморшкуватими» від складок білизни, все це щільно відбивається на щоках і лобі. Те саме відбувається і з нашими органами: вони всі трохи сплющуються і приносять у майбутньому проблеми зі здоров’ям.

Також через кілька років це загрожує появою справжніх зморшок, особливо у носогубній ділянці. У жінок, які воліють спати в такій позі, з’являються ознаки старіння в зоні декольте і на грудях, позбутися яких дуже непросто. Якщо для вас важливо зберегти красу та молодість якомога довше, то, щоб не мати зайвих зморшок, варто відмовитись від такого положення тіла уві сні.

Нагадаємо, сон на животі може зашкодити здоров’ю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Справа про розкрадання 1,4 млрд грн на «Зорі»-«Машпроекті» передана до суду
НАБУ передало до суду справу про розкрадання 1,4 млрд грн на ДП «Зоря»-«Машпроект»
2 хв на прочитання15 хвилин тому
Ціни на каву в Україні б'ють рекорди: основні причини подорожчання
Кавові рекорди: чому в Україні зросли ціни на популярний напій
2 хв на прочитання55 хвилин тому
ЄБРР надасть 1 млрд євро на відбудову енергосектору України
ЄБРР виділить Україні 1 мільярд євро на відновлення енергетичної інфраструктури
2 хв на прочитаннягодина тому
Китай створив AI-дитину, яка росте: "Tongtong 2.0" з інтелектом 6-річної дитини
Китай представив першу у світі AI-дитину, яка може домовлятися та вередувати як 6-річна
3 хв на прочитання2 години тому
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитання3 години тому
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитання3 години тому
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитання5 годин тому
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання5 годин тому