Лікар перерахував хвороби, про які сигналізує сильна сонливість вранці
Нерідко причиною можуть стати розлади глікемічного обміну – переддіабет.
Вранішньої сонливості мешканців великих міст не здивувати. Зазвичай упоратися з нею допомагає чашка кави або міцного чаю. Однак якщо симптом повторюється регулярно, а людина впевнена, що спить при цьому достатньо, це привід звернутися до лікаря. Такою порадою поділився головний лікар-терапевт Олексій Каменчук.
За його словами, постійна сонливість вранці може виявитися ознакою низки порушень у роботі щитовидної залози та інших хвороб ендокринної, серцево-судинної системи, навіть головного мозку.
«Нерідко причиною можуть стати розлади глікемічного обміну – переддіабет. При ньому порушення чутливості до інсуліну супроводжується слабкістю та підвищеною сонливістю. Причому аналізи можуть показати, що на перший погляд все добре, а ці симптоми плюс підвищений апетит, збільшення маси тіла виявляється на ранніх стадіях»
Щоправда, найчастіше сильна сонливість вранці — це все-таки наслідок пізнього відходу до сну. І тут найкращим рішенням буде відновлення режиму дня.
Бо як показало нове дослідження фахівців з клініки Мейо в США, що нестача сну сприяє підвищенню апетиту і, як наслідок, збільшенню кількості жиру на животі. В експерименті брали участь 12 здорових молодих людей без ожиріння, які протягом 21 дня жили у лабораторних умовах.