Догори
Дати відгук

Лікар Комаровський розповів, яким тестам на COVID-19 не можна довіряти

Педіатр обурюється, що якість тестів та лабораторій, що їх роблять, в країні ніхто не перевіряє

3 хв на прочитання04 Січня 2021, 22:30
Поділитись:

У відомого педіатра та інфекціоніста Євгена Комаровського українці запитали, які тести на ковід кращі й чому часто бувають ситуації, коли в одній лабораторії тест ПЛР позитивний, а в інший — негативний. Або ось вся сім'я хворіє однаково, а тест на антитіла позитивний тільки в однієї людини. Лікар розповів усю правду про тести.

"От раніше говорили, що найкрутіший бізнес — це зброя, нафта, наркотики, а сьогодні я чітко розумію, що найкрутіший бізнес — це тести. Ну просто золоте дно. Люди, що займаються тестами, можуть купити будь-які перевіряючі організації та дати по голові будь-якому лікарю, який говорить те ж, що й я зараз. Але головне питання в іншому: для чого люди роблять тести? Для того, щоб при позитивному ПЛР держава могла провести в повному обсязі протиепідемічні заходи — виявити контактних, забезпечити ізолювання того, хто захворів. На жаль, держава всім цим не займається. Ви прийшли в лабораторію, здали тест, і у вас позитивний ПЛР. Ну і що з того? Вам скажуть — ідіть додому, самоізолюйтеся. І ви поїдете в міському транспорті після вашого позитивного ПЛР додому, попутно поширюючи вірус. Хіба від результату ПЛР залежить лікування? Ні. Лікування залежить від симптоматики. І знову-таки наявність або відсутність антитіл, виявлених за допомогою ІФА-тестів, ні про що не говорить. Людина може перенести явно коронавірус і мати негативні аналізи. У мене в оточенні є люди, які за симптоматикою перехворіли на ковід, але в одній лабораторії антитіла у них виявляють, а в інший в той же день — немає", - розповів Комаровський.

За словами лікаря, його обурює, що жоден з українських державних органів не контролює якість роботи лабораторій, що немає регулярних звітів про те, де і який відсоток результатів — помилковий. Тоді як в США цим займаються регулярно. А в Україні жодного дослідження на цю тему немає.

"Зараз потрібно зрозуміти головне: ні ви, ні ваші лікарі не повинні розглядати будь-які тести як догму. Я не розумію, чому дотепер ці тести, особливо ПЛР, розглядаються як підстава для будь-яких дозволів. У вас негативний ПЛР — отже ви можете кудись летіти. Але при явному коронавірусі ПЛР в 30% випадків — негативний. Вельми вірогідна ситуація, коли в літаку, де нібито у всіх негативні ПЛР, близько 30% можуть бути з вірусом. Здавалося б, розумні люди, розвинені країни... Це зайвий раз наводить мене на роздуми про те, що по ковіду всі рішення — не медичні, а політичні чи бізнесові", - говорить інфекціоніст.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у цьому році стануть найпопулярнішими тести на антиген до COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.