Догори
Дати відгук

Вірус герпесу може викликати хворобу Альцгеймера — науковці

Близько 80 % людей виявляють ознаки наявності антитіл до 80 років, але у більшості здорових людей вірус не активний.

3 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Хвороба Альцгеймера може бути викликана вірусом герпесу, який потрапляє з кишківника до мозку, вважають науковці. Про це розповідає The Daily Telegraph.

Експерти в США знайшли докази інфекції в посмертному мозку людей, які померли від цієї хвороби, і вважають, що цей вірус може бути винуватцем до 45 % випадків. Ідеться про цитомегаловірус або ЦМВ, який є одним із дев'яти вірусів герпесу, хоча він і не вважається захворюванням, що передається статевим шляхом.

Більшість людей піддаються впливу ЦМВ в перші кілька десятиліть життя, але зазвичай він нешкідливо живе в кишківнику в неактивному стані. Однак вчені вважають, що у деяких людей вірус може затримуватися в активному стані, потрапляючи до мозку через блукаючий нерв — важливу комунікаційну магістраль між кишківником і мозком. Потрапляючи туди, вірус, схоже, запускає імунну систему таким чином, що може сприяти утворенню амілоїдних бляшок і тау-сплетінь, які перешкоджають зв'язку між клітинами мозку.

«Ми вважаємо, що знайшли біологічно унікальний підтип хвороби Альцгеймера, який може вражати від 25 до 45 % людей з цим захворюванням. Цей підтип хвороби Альцгеймера включає характерні амілоїдні бляшки і тау-зв'язки — мікроскопічні аномалії мозку, що використовуються для діагностики — і має чіткий біологічний профіль вірусу, антитіл та імунних клітин у мозку», — сказав Бен Рідхед, експерт із нейродегенеративних захворювань з Університету штату Арізона.

Посмертні дослідження мозку пацієнтів із хворобою Альцгеймера показали, що у них було більше імунних клітин, залучених до запалення, ніж у людей без цієї хвороби, тоді як вірус був знайдений у кишківнику, а спинномозкова рідина містила антитіла проти ЦМВ.

Команда також виявила ЦМВ у блукаючому нерві цих же людей, що свідчить про те, що саме так вірус потрапляє до мозку.

ЦМВ зазвичай передається через контакт з біологічними рідинами і поширюється лише тоді, коли вірус активний.

Близько 80 % людей виявляють ознаки наявності антитіл до 80 років, але у більшості здорових людей вірус не активний.

Однак дослідники виявили ознаки активного ЦМВ у підгрупі людей з хворобою Альцгеймера, і ця інфекція, схоже, є важливим фактором присутності вірусу в мозку.

Зараз дослідники працюють над аналізом крові, щоб виявити людей із цим типом хронічної кишкової інфекції, щоб їх можна було лікувати противірусними препаратами для профілактики хвороби Альцгеймера.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Alzheimer's and Dementia.

«Хвороба Альцгеймера неймовірно складна, і дослідження, спрямовані на розуміння її причин, тривають. Це дослідження доповнює наше зростаюче розуміння важливої ролі, яку відіграє наша імунна система у розвитку хвороби Альцгеймера. Це невелике дослідження виявило, що вірус, який викликає стійку кишкову інфекцію, може змінювати імунну систему, можливо, керуючи процесами, що лежать в основі хвороби Альцгеймера. Хоча ще рано говорити напевно, що це означає, це може допомогти пояснити деякі з найбільш ранніх змін, які призводять до хвороби Альцгеймера. Важливо, що це дослідження відкриває нові можливості для майбутніх методів лікування та способів діагностики хвороби», — сказала Шеона Скейлз, директор з досліджень Alzheimer's Research UK.

«Існувала давня підозра, що вірусні інфекції можуть підвищувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Однак було дуже важко остаточно встановити цей зв'язок. Виявлення інфекції в мозку є новим і заслуговує на увагу», — сказав професор Вілл МакЮан, керівник групи в Британському інституті дослідження деменції при Кембриджському університеті, коментуючи дослідження.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: земельні наділи / agropolit.com
На земельних аукціонах держава отримала 41,1 млн грн від продажу 14 ділянок
1 хв на прочитання19 хвилин тому
Фото: «Екодім»
Жива, штучна чи з підручних матеріалів: як вибрати екологічну ялинку (ФОТО)
5 хв на прочитаннягодина тому
У Чорнобильському заповіднику виявили нове гніздо рідкісного орлана-білохвоста.
Фото Сергій Домашевський
У Чорнобильському заповіднику виявили нове гніздо рідкісного орлана-білохвоста
1 хв на прочитаннягодина тому
Ліквідували звалища побутових відходів
На території пам’ятки архітектури «Келії єзуїтського монастиря» у Житомирі ліквідували звалища побутових відходів
2 хв на прочитання3 години тому
Грибний суп із сухариками та сиром із пліснявою — простий, хоча й незвичний рецепт
1 хв на прочитання5 годин тому
Новорічний декор зі звичайних гілок і гірлянди — кілька креативних ідей
2 хв на прочитання11 годин тому
Китайці винайшли новий тренд: рис із картоплі
2 хв на прочитанняВчора
«Божевільний пиріг»: без масла, яєць і молока виходить напрочуд смачний десерт — великий, пористий і шоколадний
1 хв на прочитанняВчора