Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Куди дівати маски: міністр Степанов послав всіх до Міндовкілля

Міністр сказав, що в Україні цим питанням опікується Міністерство охорони природних ресурсів.

1 хв на прочитання16 Вересня 2020, 16:02 82
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що слід робити з медичними масками, після їх використання. Адже відомо, що так просто викидати їх у сміття неможна.

Як пише slovoidilo.ua, Степанов зауважив, що медичні маски треба викидати в спеціальні пластикові контейнери, які можна потім дезінфікувати. Але міністр не повідомив, де саме можна знайти такі контейнери звичайним людям і чи є щось подібне у сільській місцевості. 

«Якщо подивитись в який спосіб це відбувається, то просто є відповідний пакет, важливо, щоб цей пакет не був пошкоджений. У цей контейнер збираються маски, потім цей пакет герметично зав'язується. Є спеціальні організації, які мають відповідну ліцензію», – пояснив очільник МОЗ і додав,  що в Україні цим питанням опікується Міністерство охорони природних ресурсів.

Нагадаємо, у Міністерстві захисту навколишнього середовища і природних ресурсів оприлюднили рекомендації щодо утилізації використаних масок і рукавичок.

Як відомо, є різні думки щодо носіння та утилізації засобів індивідуального захисту. Так, деякі лікарі вважають, що посилена дезінфекція та маски більш шкідливі, ніж їхня відсутність. А також, що  у спеку медична маска перетворюється на розсадник мікробів.

В той же час механізм утилізації для засобів захисту, які розкладаються близько ста років, має відбуватися екологічним шляхом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.