Депутат влаштував показове спалювання масок і рукавичок
Механізм утилізації для засобів захисту, які розкладаються близько ста років, відбувається екологічним шляхом
Процес спалювання використаних масок і рукавичок став приводом для "показової" їх утилізації. За словами депутата Київради, голови постійної комісії з питань екологічної політики Костянтина Ялового, після відкриття пунктів зі збору використаних засобів захисту, настала необхідність продемонструвати екологічний механізм їх знищення.
У Facebook депутат поділився деталями і зауважив, що спалювання використаних масок та рукавичок проводиться у два етапи.
"Спочатку контейнери з відходами знищують у спеціальній печі при 750 градусах. Після цього рештки - при температурі 1200 градусів. При згорянні утворюються гази, які спершу проходять через скрубер (систему очищення), і тільки потім потрапляють в атмосферу", - повідомив Яловий.
За його словами, спалювати використані маски і рукавички саме таким чином - дуже важливо з двох причин. По-перше, щоб вони не стали сміттєвою проблемою Києва, забруднюючи узбіччя, парки, потрапляючи у водойми. По-друге, щоб знищити "невидиму загрозу" - віруси та бактерії, які можуть залишатися на масках та рукавичках і потенційно загрожувати людям.
Яловий додав, що використані засоби захисту не піддаються переробці й розкладаються близько ста років.
Нагадаємо, з 13 травня у Києві запрацювали 14 пунктів зі збору використаних засобів індивідуального захисту: 10 пунктів встановлено у магазинах Billa, ще 4 пункти - у магазинах METRO Cash&Carry
Відповідно до одного з останніх досліджень, маска лише допомагає доставити вірус до мозку, а рукавички не забезпечують імунітет від вірусів, і їх носіння не означає, що можна торкатися всього, що знаходиться в межах досяжності.
Станом на 19 травня в Україні 18876 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 548 летальних, 5632 пацієнти одужало