Кому і з чим не можна їсти помідори: застерігають дієтологи
Помідори містить безліч корисних речовин, зміцнюють стінки судин і борються з онкологією, але є протипокази.
Помідори — відомий алерген, тому якщо спостерігається свербіж і висипки після їх вживання — цей овоч варто виключити з раціону. Про це розповідає «Доктор Пітер».
Помідори багаті на оксалати, які в нормі виводяться з організму. Але якщо існують якісь захворювання нирок, метаболізм або виведення оксалатів з організму може бути утруднено. Ці елементи починають відкладатися в організмі, що призводить до утворення каменів у нирках, зазначає дієтолог, нутриціолог, експерт у психології зниження ваги Олена Кален.
Вона додає, що помідори містять два типи кислот — яблучну та лимонну, які можуть викликати печію при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
«У нормі шлунок виробляє соляну кислоту, але якщо є порушення кислотності шлунка, то соляної кислоти у відповідь на томати може вироблятися дуже багато. Надлишок соляної кислоти закидається в стравохід і може викликати відчуття печіння в грудях. Єдиний повністю ефективний спосіб розірвати це порочне коло — почати лікування шлунково-кишкового тракту та виключити помідори зі свого раціону в цей період», — наголошує Олена Кален.
«У помідорах міститься безліч мінеральних речовин, вітамінів, антиоксидантів. Також вони зміцнюють стінки судин і борються з онкологією простати та сечового міхура. Цей овоч містить лише 20 ккал на 100 г, що допомагає стежити за своєю вагою. Проте не варто з'їдати більше 300 г на добу!» — застерігає дієтолог, нутриціолог, дипломований спеціаліст у галузі здорового харчування Крістіна Плотнікова.
Вона наголошує, що з обережністю помідори варто їсти:
- алергікам: помідори — всім відомий алерген, якщо після його вживання спостерігається почервоніння або свербіж на тілі, необхідно виключити цей овоч зі свого раціону;
- людям із захворюванням ШКТ: помідор містить кислоти — лимонну та яблучну, які можуть викликати печію та біль у шлунку;
- людям із захворюванням печінки, оскільки помідори можуть спричинити розвиток гепатозу.
Дієтолог радить ці овочі тушкувати, запікати, консервувати, проте найкориснішим вважає поєднання «помідор + оливкова олія».
Окрім того, лікар застерігає, що помідори не варто їсти на ніч: сполука тирамін у помідорах може індукувати вироблення норадреналіну — нейромедіатора, який стимулює діяльність мозку, і в такому разі заснути буде складно.
З чим не можна їсти помідори?
Експерт розповідає, що, аби організм отримав більше користі від томатів, їх не варто поєднувати із зернобобовими (квасоля, горох, сочевиця, боби) через різницю у швидкості перетравлення.
Також помідори краще їсти окремо від хліба, круп і картоплі.
Ідеально помідори поєднуються із сиром, горіхами, зеленню та іншими овочами.
Також ми розповідали про шість помилок у харчуванні, як здатні збільшити ризик утворення ниркових каменів.